Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto)

Nejpotentnější limitovaná série Veyronu čítá pouhých 45 kusů, přičemž každý z nich má svého soukromého majitele. Jeden mimořádně černý je teď na prodej.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto)

21.10.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejpotentnější limitovaná série Veyronu čítá pouhých 45 kusů, přičemž každý z nich má svého soukromého majitele. Jeden mimořádně černý je teď na prodej.

Ať už je nebo není Bugatti Veyron Super Sport zapsáno v Guinessově knize rekordů coby nejrychlejší produkční auto světa, vůz je to zcela bez diskuzí mimořádný. O nejsilnější verzi ságy rodu Veyronů vzniklých v počtu pouhých 45 kusů se dá také hovořit jako o jedné z těch nejvzácnější, protože je do posledního kusu vyprodaná. Podobné mediální slávy se totiž dočkala snad už jen edice Legends či Grand Sport Vitesse 1 of 1.

Pokud nehodláte čekat na model, který bude Veyron nepřímo nahrazovat, pak pro vás máme docela dobrou zprávu. K mání je totiž kus již zmíněné nejsilnější iterace Super Sport, který stojí na showroomu společnosti Seven Car Lounge nedaleko Rijádu v Saúdské Arábii. Tento vůz je podle našeho názoru jedním z nejhezčích vyrobených Veyronů vůbec, protože je lakován v absolutní míře černým lesklým lakem, s nímž hrajou dohromady černá kola i černě lakované brzdiče. Jedinými odlišnými barvami exteriéru jsou oranžová, kterou byste našli na na středech kol, dále červená v logu na přídi a vzadu pak bije do očí hliníkový dekor táhnoucí se až k začátku A-sloupků. O to odvážněji se ale tváří kabina hrající na sedadlech, střeše, středu volantu i spodní části palubní desky oranžovou kůží zpestřenou černými akcenty.

Pod kapotou samozřejmě najdeme osmilitrový šestnáctiválec se čtveřicí turbodmychadel, který ve verzi Super Sport produkuje nehorázných 1 200 koní (při 6 400 otáčkách) a 1 500 Nm (mezi 3-5 tisíci ot./min). K dosažení rychlosti až 431,072 km/h používá také optimalizované aerodynamiky, třebaže v základním nastavení je rychlost kvůli pneumatikám omezena na 415 km/h. Tento kosmický rychlík zvládá na stovku zrychlit s pomocí dvouspojkové převodovky a pohonu všech kol za těžko představitelných 2,6 sekundy. Zajímavostí je, že u prodávaného vozu není zveřejněn kilometrový nájezd ani cena...


Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 1 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 01Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 2 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 02Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 3 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 03Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 4 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 04Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 5 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 05Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 6 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 06Bugatti Veyron Super Sport v celočerném provedení je šik a je na prodej (foto) - 7 - Bugatti Veyron Super Sport cerny 2014 07
Bugatti Veyron Super Sport vzniklý v počtu pouhých 45 kusů je teď na prodej nedaleko Rijádu. Cena ani ujeté kilometry prodejce nezveřejnil

Zdroj: GT Spirit

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.