Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi?

O plánech Cadillacu mít během pár let v nabídce 10 modelů víme, registrovaných jmen je ale více - CT pro sedany a XT pro SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi?

14.11.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O plánech Cadillacu mít během pár let v nabídce 10 modelů víme, registrovaných jmen je ale více - CT pro sedany a XT pro SUV.

Americký Cadillac chce sjednotit názvy svých modelů, jak ukazují informace o tom, že si nechal patentovat celkem třináct nových označení pro svá auta. Jména běžných vozů se budou skládat z písmen CT a čísla od 2 do 8, crossovery a SUV se mají jmenovat XT a čísla od 2 do 8. Oproti stávajícímu stavu to může přinést více jednoduchosti do modelové řady tohoto amerického výrobce.

Cadillac se před několika měsíci nechal slyšet, že se nebude snažit zaplňovat nějakým modelem každou skulinu na trhu, jako to dělá BMW a do určité míry i Audi a Mercedes. Není jednoznačné, že skutečně bude nabízet šestnáct různých modelů, ale pokud ano, zas tak daleko by se od BMW nedostal. Jsou ale známy plány na crossover velikosti Audi Q3, který bude jedním ze čtyř nových modelů, uvedených na trh během pár příštích let.

Mezi nimi také bude sedan CT6, který by se měl světu ukázat již v lednu v Detroitu a do příchodu CT7 a/nebo CT8 sedět na vrcholu nabídky sedanů Cadillacu. Právě tento stroj bude prvním pojmenovaným podle nových pravidel a také novinky uvede. Je možné, že bude největším sedanem a že CT7 či CT8 budou mít karoserie trochu odlišné. Na mysl přichází kupé či kříženci sedanu a kupé, označovaní jako čtyřdveřová kupé.

Automobilka také již v současnosti testuje nástupce SUV označeného jako SRX, které dostane název XT5, v základu bude mít pohon předních kol a ukáže se nejspíš v roce 2016. Pod kapotou čekejme čtyř- a šestiválcové přeplňované motory, možná spojené s připravovaným devítistupňovým automatem od GM. Z dosavadních označení plánovaných modelů nelze vyloučit, že primárně budou crossovery a SUV označena lichými čísly, zatímco sedany sudými. Je to pouhá spekulace, ale odlišení by to mohlo pomoci. Zatím můžeme doufat, že se někde nad současným CTS objeví stroj, který bude co nejvíce podobný úžasnému konceptu Elmiraj.


Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 1 - Cadillac Emiraj Concept live 01Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 2 - Cadillac Emiraj Concept live 02Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 3 - Cadillac Emiraj Concept live 03Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 4 - Cadillac Emiraj Concept live 04Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 5 - Cadillac Emiraj Concept live 05Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 6 - Cadillac Emiraj Concept live 06Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 7 - Cadillac Emiraj Concept live 07Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 8 - Cadillac Emiraj Concept live 08Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 9 - Cadillac Emiraj Concept live 09Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 10 - Cadillac Emiraj Concept live 10Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 11 - Cadillac Emiraj Concept live 11Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 12 - Cadillac Emiraj Concept live 12Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 13 - Cadillac Emiraj Concept live 13Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 14 - Cadillac Emiraj Concept live 14Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 15 - Cadillac Emiraj Concept live 15Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 16 - Cadillac Emiraj Concept live 16Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 17 - Cadillac Emiraj Concept live 17Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 18 - Cadillac Emiraj Concept live 18Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 19 - Cadillac Emiraj Concept live 19Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 20 - Cadillac Emiraj Concept live 20Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 21 - Cadillac Emiraj Concept live 21Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 22 - Cadillac Emiraj Concept live 22Cadillac si registroval 13 nových jmen, plánuje až takovou expanzi? - 23 - Cadillac Emiraj Concept live 23
Takto se Cadillac Elmiraj ukázal vloni v Pebble Beach. Doufejme, že si z něj značka vezme do produkčních modelů co nejvíce

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše