Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio

Udržet podobu automobilových novinek pod pokličkou do jejich premiéry bývá pro automobilky obtížné a předčasné odhalení přes zmenšený model nevidíme poprvé. Obvykle ale v centru dění nestojí český e-shop.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio

16.1.2019 | Mirek Mazal

Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Udržet podobu automobilových novinek pod pokličkou do jejich premiéry bývá pro automobilky obtížné a předčasné odhalení přes zmenšený model nevidíme poprvé. Obvykle ale v centru dění nestojí český e-shop.

Také v letošním roce dorazí na trh řada automobilových novinek. Jednou z těch zásadních a už oficiálně ohlášených je pátá generace jednoho z dlouhodobě nejprodávanějších aut v Evropě, Renaultu Clio. Debut by se měl odehrát na březnovém autosalonu v Ženevě, první odhalení se ale uskutečnilo s nemalým předstihem.

Prozkoumat tvary nového Clia můžeme díky zmenšenému modelu v měřítku 1:43, který se objevil v nabídce českého e-shopu s hračkami a odtud se následně rozšířil do celého světa. Podle všeho nešlo o záměr, spíše nedopatření dodavatele modelů, který měl - jako nezřídka - podobu vozu k dispozici ještě před jeho odhalením a nabídl jej prodejcům dříve, než měl. Že by nešlo o skutečný model vozu je nepravděpodobné - i proto, že obchod tento produkt následně stáhl ze své nabídky.

Svérázná předčasná prezentace odhalila vůz ve sportovně laděném provedení RS Line. Ze zmenšeniny je patrné, že se pátá evoluce městského hatchbacku bude držet základních linií svého předchůdce, zejména příď ale bude pozměněna v souladu se vzhledem posledních novinek Renaultu. Typické jsou zejména členité přední světlomety s výrazným spodním vykrojením do nárazníku.

Druhý nejoblíbenější vůz starého kontinentu se má krom nového vzhledu vytáhnout s lepší výbavou a také modifikovanou technikou. Měl by být znovu dostupný jen s pětidveřovou karoserií, z nabídky má vypadnout i kombi s přídomkem Grandtour. Modulární platforma CMF-B umožní zástavbu motorů 1,5 Blue dCi, 0,9 TCe a 1,3 TCe. Další detaily se zřejmě dozvíme už brzy, přinejmenším virtuální premiéra vozu nemůže být daleko.


Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 1 - Renault Clio V unik foto 01
Vzhled nového Renaultu Clio byl odhalen přes český e-shop se zmenšenými modely

Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 2 - Renault Eolab concept 2014 sada 01Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 3 - Renault Eolab concept 2014 sada 02Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 4 - Renault Eolab concept 2014 sada 03Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 5 - Renault Eolab concept 2014 sada 04Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 6 - Renault Eolab concept 2014 sada 05Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 7 - Renault Eolab concept 2014 sada 06Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 8 - Renault Eolab concept 2014 sada 07Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 9 - Renault Eolab concept 2014 sada 08Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 10 - Renault Eolab concept 2014 sada 09Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 11 - Renault Eolab concept 2014 sada 10Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 12 - Renault Eolab concept 2014 sada 11Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 13 - Renault Eolab concept 2014 sada 12Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 14 - Renault Eolab concept 2014 sada 13Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 15 - Renault Eolab concept 2014 sada 14Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 16 - Renault Eolab concept 2014 sada 15Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 17 - Renault Eolab concept 2014 sada 16Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 18 - Renault Eolab concept 2014 sada 17Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 19 - Renault Eolab concept 2014 sada 18Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 20 - Renault Eolab concept 2014 sada 19Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 21 - Renault Eolab concept 2014 sada 20Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 22 - Renault Eolab concept 2014 sada 21Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 23 - Renault Eolab concept 2014 sada 22Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 24 - Renault Eolab concept 2014 sada 23Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 25 - Renault Eolab concept 2014 sada 24Český e-shop s hračkami předčasně odhalil podobu nového Renaultu Clio - 26 - Renault Eolab concept 2014 sada 25
Jak by mohl vypadat interiér vozu, naznačil dříve koncept Eolab

Zdroj: Svethracek.cz

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.