Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Chevrolet Corvette Z06 se stojanem na pušky je čistě americká libůstka (foto)
3.6.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Držáky zbraní člověk na osobním autě příliš nevídá a když už, tak na pick-up trucku, ne v ostré verzi sporťáku. Majitel tohoto auta je ale z Texasu.
Když se řekne Chevrolet Corvette Z06, většina lidí si představí ostřejší verzi amerického ikonického sporťáku. S takovýmito úmysly jistě svou C5 Z06 kupoval i tento Texasan. Jenže mu na ní něco chybělo a nebyl to kompresor ani matný lak či podobná věc, úzce spojená s autem jako takovým. Typicky texaské to ale rozhodně bylo.
Přídavkem, který jen tak v Corvette neuvidíte, je držák na zbraň, ve kterém je umístěna útočná puška AR-15. Držáky zbraní na automobilech u nás těžko kdy uvidíte, v USA to ale zase tak výjimečná věc není. A bývá v nich spousta věcí, od pistolí přes brokovnice až právě po útočné pušky, jenže většinou takové věci čekáte na pick-up trucku, ne za zadním sklem sportovního auta. A je tu dokonce místo pro dvě AR-15, takže se pasažér může chopit zbraně také.
Otázkou může být, jak to v ne zrovna velké kabině Corvette C5 je s manévrovacím prostorem, protože vystoupit, pak vytáhnout zbraň a až pak být připraven ke střelbě se nejeví jako moc praktické. Určitě by to ale šlo natrénovat a jistě to majitel této Corvette také občas dělá.


Útočnou pušku AR-15 za oknem Corvette člověk nepotká denně...
Zdroj: Auto Evolution
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
dnes
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
včera
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nejčtenější články
Věrnost zákazníků automobilovým značkám dál klesá, je to hlavně chyba automobilek samotných
6.10.2025
Němci varují před čínským obutím nového VW Tiguan, dostává ho z továrny. Dealer musel stesky nad ním smazat
6.10.2025
Naše auta vydrží totéž co Toyoty, říká šéf automobilky, která letos už 110krát svolala defektní vozy do servisů
6.10.2025
Další elektrický Mercedes potichu skončil bez nástupce jako propadák. I třídu G si u nás letos koupilo o 200 lidí víc
7.10.2025
Někdo na víc jak 30 let zavřel do garáže nejeté auto za statisíce, teď se prodá za miliony
7.10.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
