Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky”

Kapacity akumulátorů není u elektromobilu nikdy dost. U dvojčat Chevrolet Volt a Opel Ampera brzy dojde k jejímu navýšení, i když samotné „baterky” se příliš nezmění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky”

8.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kapacity akumulátorů není u elektromobilu nikdy dost. U dvojčat Chevrolet Volt a Opel Ampera brzy dojde k jejímu navýšení, i když samotné „baterky” se příliš nezmění.

Již brzy vám nabídneme podrobný test Opelu Ampera z českých silnic, ještě předtím se ale můžeme podívat na to, co jsme v testovaném voze k dispozici neměli - lepší akumulátory.

Bohužel, vůz nedostane jakkoli větří sadu „aku”, pozměněno bylo pouze chemické složení těch současných, což má za následek o trochu větší kapacitu a údajně i odolnost proti paměťovému efektu. Místo 16 kWh tak německý elektrikář spolu s americkým bratrem Chevrolet Volt disponují kapacitou maximálně 16,5 kWh, tedy o 0,5 kWh více než dosud. To má za následek prodloužení dojezdu Voltu dle amerických norem o 3 míle (cca 4,8 km) až na 38 mil (61,1 km) na jedno nabití. Evropské specifikace stejně upravené Ampery budou kvůli odlišné normě jistě jiné (lepší...), k dispozici ale zatím nejsou.

Podle Billa Wallace z GM lze provedené změny přirovnat k úpravě receptu na koláč. „Někdy, když použijete více cukru a méně vanilky, dostanete lépe chutnající koláč. Provedli jsme nějaké změny na úrovni 'ingrediencí' akumulátorů a dosáhli lepšího výsledku než dříve,” komentuje celou záležitost Wallace.

Provedené změny asi Volt ani Amperu nespasí, ale dobrá zpráva je, že se neprojeví na jejich cenách. Pochopitelně se ale prodlouží čas potřebný na dobití, a to maximálně o pár desítek minut v závislosti na kvalitě dostupného zdroje elektrické energie.


Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 1 - Opel Ampera druha zive 01Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 2 - Opel Ampera druha zive 02Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 3 - Opel Ampera druha zive 03Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 4 - Opel Ampera druha zive 04Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 5 - Opel Ampera druha zive 05Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 6 - Opel Ampera druha zive 06Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 7 - Opel Ampera druha zive 07Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 8 - Opel Ampera produkcni zive 01Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 9 - Opel Ampera produkcni zive 02Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 10 - Opel Ampera produkcni zive 03Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 11 - Opel Ampera produkcni zive 04Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 12 - Opel Ampera produkcni zive 05Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 13 - Opel Ampera produkcni zive 06Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 14 - Opel Ampera produkcni zive 07Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 15 - Opel Ampera druha zive 09Chevrolet Volt a Opel Ampera 2013 se dočkají delšího dojezdu na „baterky” - 16 - Opel Ampera produkcni zive 08
Ampera je v prodeji už i u nás a brzy se dočká prvních technických změn

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše