Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Chrysler 200 2013: nová generace udá směr dalším novinkám značky
21.1.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Americká část koncernu Fiat-Chrysler pracuje na nástupci modelu 200, který uvede nový stylistický směr značky. Představen by měl být již letos.
Automobilka Chrysler, kapitálově provázaná s Fiatem, je ze tří amerických koncernů v nejvíce složité situaci a nutně potřebuje omladit a rozšířit portfolio svých modelů, aby mohla pomýšlet na oživení prodejů. Zdali se to za současného stavu podaří, můžeme jen hádat, kolegové z Wards Auto nicméně tvrdí, že proces již byl spuštěn.
Šéf designového oddělení Chrysleru Ralph Gilles jim v rozhovoru přiznal, že příští generace typové řady 200, která dorazí jako modelový rok 2014, odstartuje zcela nový stylistický směr značky. Gilles nešel do podrobností, pouze řekl, že „novinka neodpovídá žádnému designovému jazyku, který jsme dosud u vozů od Chrysleru viděli“.
Jako revizní plán to určitě špatně nezní, tím spíše, že automobilka potřebuje náhradu za dvoustovku jako sůl. Současné auto vychází ještě Chrysleru Sebring z roku 2007 a jeho dnešní podobu má na svědomí pouze rozsáhlejší facelift zavedený do prodeje v prosinci 2010. Uvědomuje si to také Ralph Gilles: „Současné Chryslery rozhodně nereflektují na to, kam míříme. Zásadně jsme se odklonili od původního směru a výsledek bude vyvolávat nejen jiné pocity, ale také jinak vypadat,“ dodal.
Uvedení nového Chrysleru 200 na trh bude údajně znamenat okamžitou smrt pro Dodge Avenger, který rovněž nahradí. Přesný termín v interview nepadl, modelový rok 2014 však znamená, že teoreticky by mohl být vůz k vidění ještě letos.











}Chrysler se chce zbavit i této minulosti radikální změnou designu
Zdroj: Wards Auto přes Autoblog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ferrari se s pomocí „pohřebního paketu” pokouší dokázat, že jeho SUV skutečně není SUV, jak tvrdí
včera
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
29.4.2026
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
29.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Ojetá Tesla Model 3 vypadá díky svým cenám lákavě, jakkoli starší kusy jsou ale finanční past
včera
Číňané zastanou všechno. Ukázali svou „kopii” nového Audi A7, které samo Audi už ani nenabízí
včera
Jedno z nejošklivějších aut posledních let je stále větší propadák. Místo desítek tisíc lidí teď oslovuje 399 lidí měsíčně
včera
Ferrari se s pomocí „pohřebního paketu” pokouší dokázat, že jeho SUV skutečně není SUV, jak tvrdí
včera
Proč vyrábět auto, které se prodává, že? Porsche potvrdilo konec Macanu I, ještě předtím vyrobí na sklad „tolik aut, kolik jen půjde”
včera
Živá témata na fóru
- VZKAZY 05.02. 07:29 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 05.02. 07:20 - pavproch
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 05.02. 05:57 - pavproch
- Rychlodotazy 05.01. 22:52 - Lachende Bestien
- Onboard videa 04.30. 21:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 04.30. 12:59 - jerry
