Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem

Alarm? Imobilizér? Satelitní zabezpečení? Nic z toho majitele tohoto vozu nedojímá, jeho stroj hlídá před útočníky zlý pes. A podle všeho v tom bude velmi úspěšný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem

27.7.2019 | Petr Miler

Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Alarm? Imobilizér? Satelitní zabezpečení? Nic z toho majitele tohoto vozu nedojímá, jeho stroj hlídá před útočníky zlý pes. A podle všeho v tom bude velmi úspěšný.

Jako „nejstarší řemeslo” je titulováno něco trochu jiného, máme ale pocit, že dříve než to v historii lidstva někdo někomu něco ukradl. Touha některých žít na úkor jiných je zjevně nezměrná, a tak se i v dnešní době intenzivního dohledu nad čímkoli krade, co může. Auta bohužel nejsou výjimkou a díky slabinám bezklíčového vstupu se jich na řadě míst světa dokonce kradou více než kdy dříve.

Jak je na tom statisticky Čína, nevíme, velmi ale pochybujeme, že by tam vládly jiné pořádky. Paradoxně (protože jde stále o komunistickou zemi) to budou jen prohlubovat velké sociální rozdíly mezi jednotlivými obyvateli, a tak se nelze divit tomu, že se tamní majitel Ferrari California o svůj vůz bojí.

Zvolil mimochodem docela neobvyklou specifikaci v šedo-modré barvě s červenými třmeny karbon-keramických brzd a obvyklými žlutými doplňky ve stylu Ferrari, co nás ale na jeho autě zaujalo více, je způsob ochrany. Když majitel odejde od vozu, hlídkuje u něj pes. Nejsme zrovna experti přes psy, a tak vám nepovíme, co je to za rasu, už z jeho vzhledu a „výbavy” je ale patrné, že spojení „domácí mazlíček” k němu tak úplně nesedí.

Fotograf měl dost odvahy, že auto zachytil přes jeho přítomnost, na každý pád je to originální způsob, jak vůz chránit. Pochybujeme, že existuje zloděj, který by si svůj prvotní nápad nerozmyslel se slovy jako: „Hodnej pejsek, já si jenom půjčím páníčkovo auto...”


Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 1 - Hlidani Ferrari Cina 01Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 2 - Hlidani Ferrari Cina 02Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 3 - Hlidani Ferrari Cina 03Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 4 - Hlidani Ferrari Cina 04Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 5 - Hlidani Ferrari Cina 05Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 6 - Hlidani Ferrari Cina 06Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 7 - Hlidani Ferrari Cina 07Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 8 - Hlidani Ferrari Cina 08Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 9 - Hlidani Ferrari Cina 09Čínský majitel Ferrari chrání své auto před zloději velmi neobvyklým způsobem - 10 - Hlidani Ferrari Cina 10
Podobní psi obvykle hlídají lidská obydlí, tento hlídá Ferrari

Zdroj: Auto Junk

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.