Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop

Pokud se vám design nové C4 Picasso zdál z být prvních fotek k neuvěření, odhoďte pochyby. Nové Picasso bude skutečně vypadat jako... jako Robocop.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop

6.2.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud se vám design nové C4 Picasso zdál z být prvních fotek k neuvěření, odhoďte pochyby. Nové Picasso bude skutečně vypadat jako... jako Robocop.

Tip: Prohlédněte si již oficiální snímky a informace k vozu, který si zatím říká koncept Technospace.

Teprve včera jsme vám ukázali špionážní fotky Citroënu C4 Picasso 2013, které novou generaci francouzského MPV zachycovaly úplně bez maskování. Nedá se říci, že by dosavadní provedení vozu vypadalo zrovna všedně, vzhled novinky ale leckoho zaskočil - takhle futuristický „kukuč” už jsme dlouho na žádném autě neviděli, tuplem pak ne na jednom z rodinných MPV, která se obvykle nesnaží tvářit jako vrchol moderny.

Byla tu ještě jistá malá šance, že jde o podvrh, tu ale můžeme s dneškem definitivně pustit z hlavy. Včerejší snímky byly pořízeny ve španělském Vigu, kde automobilka zřejmě dává dohromady propagační materiály, a dnešní fotky jsou z téhož místa. Jsou o poznání kvalitnější a auto bez diskuze zachycují tak, jak se za měsíc představí na autosalonu v Ženevě.

Ve včerejším představení jsme konstatovali, že vůz jako Citroën pomalu ani nevypadá. Tápali jsme v redakci, co vlastně připomíná - už včera padla zmínka o Nissanu Juke, později se diskuze přesunula k Darth Vaderovi. Nakonec se ale inspirací ukázal být jiný, kladně-záporný filmový hrdina - Robocop. Posuďte sami z přiložených snímků, máme ale za to, že autor vzhledu tohoto auta často chodil do kina, asi tak před 30 léty. Dnes mu zřejmě stojí v garáži Volkswagen Golf VI nebo některé Audi, zadní světla jako by Němcům z oka vypadla.

Na design si ale uděláte jisté názor sami, my můžeme z technických informací dodat jen tolik, že vůz bude prvním sériovým autem PSA, který stane na nové platformě EMP2. To by mu mělo zajistit lehkost (-70 kg) a spolu s dalšími úpravami také efektivnější provoz. Další detaily nám Citroën jistě řekne každým dnem...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop - 1 - Citroen C4 Picasso II 2013 spy dalsi 02Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop - 2 - Citroen C4 Picasso II 2013 spy dalsi 03Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop - 3 - Citroen C4 Picasso II 2013 spy dalsi 04
Toto je nová C4 Picasso na zatím nejlepších fotkách

Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop - 4 - Robocop 01Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop - 5 - Robocop 02Citroën C4 Picasso II 2013 na dalších fotkách bez maskování, vypadá jako Robocop - 6 - Robocop 03
A tohle je Robocop, podobnost se vzezřením C4 nemůže zapřít...

Zdroj: Auto Express

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.