Citroën DS4 Racing: pojízdný schizofrenik přistižen bez maskování (foto)

Francouzi mají zjevně problémy s identitou svých modelů. C4 nejprve zvýšili, aby z ní udělali DS4. Tu pak snížili, aby z ní udělali... DS4 Racing.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Citroën DS4 Racing: pojízdný schizofrenik přistižen bez maskování (foto)

2.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Citroën DS4 Racing: pojízdný schizofrenik přistižen bez maskování (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Francouzi mají zjevně problémy s identitou svých modelů. C4 nejprve zvýšili, aby z ní udělali DS4. Tu pak snížili, aby z ní udělali... DS4 Racing.

O Citroënech DS je v poslední době slyšet čím dál častěji. Sama automobilka nám koncem roku připomněla největší model DS5, ve spekulativní rovině se začalo hovořit o malém DS1. Dnes se podíváme kamsi mezí oba tyto velikostní extrémy, řeč bude o DS4 v provedení Racing.

Když se podíváte do našeho testu modelu DS4, musíte chtě nechtě dojít k závěru, že tento vůz se jako základ pro ostrý kompakt jaksi nehodí. U DS3 Racing šlo snahu Francouzů vyrobit nabídnout takovou verzi pochopit. Tento DS je velikostně prakticky totožný jako C3, a tak se jako základ francouzského Cooperu, jak jsme DS3-R překřtili, docela hodí. Jenže DS4 šel úplně jinou cestou. Oproti modelu C4 se nafoukl, a to především do výšky a stal se více než kompaktním hatchbackem jakýmsi crossoverem na pomezí hatchbacku a SUV. A stavět ostrou verzi zrovna na těchto základech?

Tedy spekulovalo se o tom již dříve, ale právě z výše zmíněných důvodů jsme těmto dohadům nepřikládali větší význam. Jaký omyl. Hned na několika internetových fórech se totiž v posledních dnech objevila trojice fotografií pocházející od neznámého zdroje, která DS4 Racing zachycuje bez jakéhokoli maskování. Poněkud schizofrenní koncepce sníženého-zvýšeného kompaktu se tak očividně dočká výroby.

Že jde právě o verzi Racing nemůže být pochyb. Podívejte se na snížený podvozek, upravené nárazníky a prahy, zadní difuzor a velké koncovky výfuků, střešní spojler... Jsou to zkrátka přesně ty úpravy, které bychom od verze Racing čekali a je vzhledem k charakteru snímků dosti nepravděpodobné, že by šlo o nějakou domácí legrácku příznivce Citroënů.

Podobně typické úpravy (sportovní sedadla, hliníkové a karbonové obložení atp.) můžeme očekávat i uvnitř, ale co pod kapotou? Dvousetkoňový DS4 s motorem 1,6 THP už se vyrábí, a tak by se v DS-R mělo objevit něco ostřejšího. Řeč obvykle padne na čtyřválcové turbo o objemu 2,0 litru vyvinuté ve spolupráci PSA a BMW. Že by motor, který dnes najdeme v novém BMW 3 F30?

Uvidíme, skoro jisté ale je, že premiéru sériového provedení můžeme očekávat v nejbližší době. Březnový autosalon v Ženevě vypadá jako dosti pravděpodobná volba.


Citroën DS4 Racing: pojízdný schizofrenik přistižen bez maskování (foto) - 1 - Citroen DS4 Racing Spy 01Citroën DS4 Racing: pojízdný schizofrenik přistižen bez maskování (foto) - 2 - Citroen DS4 Racing Spy 02Citroën DS4 Racing: pojízdný schizofrenik přistižen bez maskování (foto) - 3 - Citroen DS4 Racing Spy 03
Toto nemůže být nic jiného než prototyp Citroënu DS4 Racing

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše