Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili

Jsou to tlusté pláty oceli, takže každá flobertka opravdu nestačí. Ve skutečnosti je třeba řádné síly, aby byl prostřelen první a poškozen druhý kotouč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili

31.10.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jsou to tlusté pláty oceli, takže každá flobertka opravdu nestačí. Ve skutečnosti je třeba řádné síly, aby byl prostřelen první a poškozen druhý kotouč.

Jak si stojí brzdové kotouče proti střelným zbraním? Lidé z DemolitionRanch vzali několik starých brzdových kotoučů, poskládali je za sebe do řady a začali se do nich střílet. Brzdové kotouče jsou poměrně tlusté kusy oceli, takže asi uhodnete, jak to dopadlo - pistole a revolvery nemají šanci ani proti těm nejtenčím, které v téhle zkoušce vidíme.

Přesto existují ráže, které si s kotouči dokážou poradit. Matt na videu níže - přeskočte na čas 2:47, do té doby nic zajímavého neuvidíte - přechází z pistolí na útočné a odstřelovací pušky. První je AR15 s malou, ale velmi rychlou kulkou ráže 5,56. Střední, slabší část kotouče prostřelila velmi snadno, vnější už nikoliv.

Zlatým hřebem jsou sniperské pušky - nejprve Armalite AR-30A1 s finskými náboji .338 Lapua Magnum, které s kotouči neměly velký problém. Pak nastupuje Barrett M107A1 s náboji ráže .50 BMG. Ani tento extrémně výkonný náboj ale nedokázal prorazit dva kotouče - první prostřelil, druhý už nikoliv.

Na to bylo potřeba průrazné, zápalné verze .50 BMG, z nichž jedna prorazila pět kotoučů v jejich středech a zastavila se až o šestý. Pomineme-li fakt, že Matt ve videu nazývá kotouče („rotors”) nesprávně třmeny („calipers”), dozvěděli jsme se, že pokud na vás někdo bude střílet téměř z čehokoliv, dvě vrstvy brzdových kotoučů vás ochrání. Takže aspoň víte, za co se v autě schovávat spíš...


Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 1 - kulky vs brzdove kotouce video 01Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 2 - kulky vs brzdove kotouce video 02Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 3 - kulky vs brzdove kotouce video 03Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 4 - kulky vs brzdove kotouce video 04Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 5 - kulky vs brzdove kotouce video 05Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 6 - kulky vs brzdove kotouce video 06Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 7 - kulky vs brzdove kotouce video 07Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 8 - kulky vs brzdove kotouce video 08Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 9 - kulky vs brzdove kotouce video 09Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 10 - kulky vs brzdove kotouce video 10Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 11 - kulky vs brzdove kotouce video 11Co vydrží brzdové kotouče? Střelci na ně vzali pistole a pušky, až tak nepochodili - 12 - kulky vs brzdove kotouce video 12
Pistole nemají proti brzdovým kotoučům téměř žádnou šanci, poradí si s nimi až opravdu schopné zbraně

Zdroj: DemolitionRanch@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 7 příspěvků