Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Dacia Lodgy poprvé přistižena v provozu (video)
17.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Dacia nám nové MPV Lodgy představuje po dávkách připomínajících Francimorův oběd. Materiály týkající se rumunské novinky se k nám ale naštěstí dostaly i jinou cestou.
No konečně, chce se nám zvolat. V době, kdy se pomalu o většině automobilových novinek dozvídáme neoficiálními cestami, se rumunské Dacii dařilo držet její velkoprostorovou novinku měsíce pod pokličkou. A to naprosto. Však závodní provedení modelu Lodgy bylo odhaleno již v listopadu a do prvotního představení silniční verze jsme si museli počkat až do ledna. Věřte, že jsme předtím i po tom pečlivě pátrali po jakémkoli snímku či informaci o tomto voze, ale nenašli jsme zhola nic. Tak jsme si před pár dny pomohli alespoň detailnější prohlídkou vozu skrze dva oficiálně uvolněné snímky, žádný jiný materiál od té chvíli k dispozici nebyl. Až dodnes.
To se totiž jednomu pohotovému Rumunovi, který si říká iulica79, podařilo natočit hned několik zcela nemaskovaných Dacií Lodgy v bílé barvě na domácích silnicích. Je to vůbec poprvé, co se vůz někomu podařilo v jeho sériové podobě přistihnout v provozu a díky tomu si jej můžeme prohlédnout prohlédnout ze všech stran v jeho přirozeném prostředí. Autor videa si byl naštěstí dost dobře vědom, na co na silnici narazil, a tak vůz natočil nejprve v provozu na cestě z auta a později, poté, co předjel všechny vozy v koloně, je natočil také z místa.
Není to žádná kouzelná podívaná, ale za situace, kdy Dacia dále mlčí a vrcholem její prezentace byly jsou pouhé dvě fotky, je rozhodně zajímavá.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 2 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra 10.12.2025
Nejnovější články
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před hodinou
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 2 hodinami
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Bývalý zlatý poklad z garáže sultána Bruneje zlomil aukční rekord, jeho cena už se počítá v miliardách
včera
Legenda žije dál. Škoda letos dokázala v Česku prodat hned 2 nové kusy modelu Yeti, i když ho už 8 let nevyrábí
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
