De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video)

Slavná značka De Tomaso je zpátky. Její vozy ale jakoby za poslední roky stihly zmutovat v jeden, čerstvě odhalený koncept SLC je totiž opravdu zvláštní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video)

16.2.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slavná značka De Tomaso je zpátky. Její vozy ale jakoby za poslední roky stihly zmutovat v jeden, čerstvě odhalený koncept SLC je totiž opravdu zvláštní.

Už když jsme před pár dny byli svědky poodhalení konceptu De Tomaso SLC, věděli jsme, že ve výchozí variantě půjde o vůz blízký BMW 5 GT. Toto zvláštní spojení několika automobilových tříd zřejmě nezvítězí v klání o nejhezčí auto století, ale na jeho svéráznost jsme si už snad zvykli. De Tomaso SLC ovšem „pětkové gétéčko” svým svérázem nejen napodobuje, ono jej v mnohém překonává.

Novinka je vskutku neforemná, navíc její nevýrazný design nechává až příliš vyniknout podivné proporce. S ohledem na historii značky jde o prazvláštní míchanici několika automobilových tříd a velmi se divím, že si pan Rossignolo pro vůz tohoto typu pořídil právě značku De Tomaso. Levněji by koupil třeba ruský Žuk a vůz by svým pojetím byl bližší tomu, na co jsme od této značky zvyklí.

Ale zanechme emocí a vraťme se k faktům. Koncept SLC měl být původně ženevskou novinkou, ale nakonec byl italským novinářům odhalen již tento týden. Přiložené snímky a video tak pochází z produkce italského peridorika Il Tirreno, sama automobilka při této příležitosti žádné tiskové materiály nevydala.

Design z pera studia Pininfarina se bohužel nepokusil nikterak navázat na legendární modely značky jako je Pantera, ostatně už samotné pojetí vozu ve stylu zmíněného BMW 5 GT něco podobného prakticky znemožňuje. Interiér se zdá být o poznání střídmější, přiložený snímek ale naznačuje, že si zachová luxusní pojetí, na které jsme u značky De Tomaso zvyklí.

Závěrem zopakujme, že pod kapotou očekáváme buď benzinový osmiválec s výkonem okolo 550 koní, nebo naftový šestiválec s přibližně třemi sty hřebci. Kompletní představení vám zcela jistě přineseme ze ženevského autosalonu.


De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video) - 1 - De Tomaso SLC predstaveni 01De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video) - 2 - De Tomaso SLC predstaveni 02De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video) - 3 - De Tomaso SLC predstaveni 021De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video) - 4 - De Tomaso SLC predstaveni 03De Tomaso SLC: legenda se vrací, jako mutant (foto, video) - 5 - De Tomaso SLC predstaveni 04
De Tomaso SLC na fotografiích...


...a na videu italského Il Tirreno

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše