Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Doplňky Mopar pro SRT Viper 2013: od karbonové rozpěrky až po lepší brzdy
2.11.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Divize Mopar představila doplňkové příslušenství pro nový Viper. Najdete v něm nové brzdy, podvozek, výfukový nebo třeba systém bezdrátového nabíjení.
Nová generace Viperu se mimo Spojené státy zatím příliš nevyskytuje a i tam se prodává jen pár měsíců, tamní klientela ji však už může nechat naladit u Hennessey Performance na více než 1 100 koní a aktuálně také dovybavit spoustou komponentů od dceřiné společnosti Chrysleru - firmy Mopar. Svůj sortiment vystavuje i v poslední den letošní výstavy SEMA 2012 v Las Vegas.
První položkou v seznamu užitečných věcí pro Zmiji byste našli karbonovou rozpěru do motorového prostoru ve tvaru písmena X, která nahrazuje tu původní, ocelovou. Automobilka uvádí, že až o polovinu lehčí součástku vyrábí ručně a je sestavována z více než třiceti vrstev uhlíkové tkaniny. Cena? SRT za ni požaduje 3 175 dolarů, asi 62 tisíc. Ze stejného materiálu Chrysler dělá i kryty motoru za 880 dolarů (17 tisíc Kč) a když už se věnujeme motoru a detailům kolem něj, můžete mít také jiný koncový díl výfuku přidávající hloubku tónům deseti válců a prý i pár koní navrch k tomu. Za v přepočtu 13 tisíc korun.
Z dalších součástek se zdají být užitečné nové jednotky odpružení značky KW se samostatnými vyrovnávacími nádržkami tlumičů (117 tisíc Kč), brzdový systém od společnosti Brembo, snižující neodpruženou hmotnost o 27 kg (necelých 57 tisíc přední i zadní), a pokud to s tím amatérským ježděním na okruhu myslíte smrtelně vážně, k mání jsou také nové svody (69 tisíc), závodní výfukový systém se sníženým protitlakem (20 tisíc), případně šestibodové bezpečnostní pásy, ačkoli ty automobilka ještě nemá oceněné.
Za zmínku asi ještě stojí přihrádka vybavená panelem bezdrátového nabíjení pro mobilní telefony, hliníkové pedály s logem Viperu, kůží čalouněná, popřípadě aluminiová koncovka řadicí páky či nový semišově-kožený interiér od firmy Katzkin. Katalog celkem obsahuje přes padesát položek, přičemž všechny jsou vedené pod svými čísly jako díly pro auta modelového roku 2013.




Tovární tuning Viperu vám můžou při každém nastupování připomínat leštěné prahové lišty za 205 dolarů
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 7 hodinamiSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
včeraGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
včera
Nové na MotoForum.cz
- Lídry jsou Bulega, Manzi a Neila 10:36
- Triumph TF 250-E a TF 450-E 2026: enduro z Anglie včera 08:00
- Aktuální zdravotní stav Bertelleho 29.4.2025
- WorldSBK míří do italské Cremony: Návrat Jonathana Rey 29.4.2025
- Test MotoGP v Jerezu 28.4.2025
Nejnovější články
Výkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
před 6 hodinamiČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 7 hodinamiNové BMW M3 dostane úplně nový typ spalovacího motoru, odhalil manažer automobilky, jsme na něj zvědavi
před 9 hodinamiVolvo v problémech oznámilo, že bude propouštět, musí ušetřit nejmíň 41 miliard Kč
před 10 hodinamiŠéf Toyoty zaujal další rezolutní postoj k elektrickým autům, odpískal plány na sportovní modely s tímto pohonem
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva