Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4

Španělský hot hatch a kombík dostanou silnější přeplňovaný dvoulitr. Verze ST jej přitom bude moci spřáhnout s DSG a pohonem 4Drive.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4

15.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Španělský hot hatch a kombík dostanou silnější přeplňovaný dvoulitr. Verze ST jej přitom bude moci spřáhnout s DSG a pohonem 4Drive.

Modernizace Seatu Leon již nějaký ten pátek není tajemstvím. Španělskou novinku jsme si mohli prohlédnout ze všech stran včetně interiéru. Zároveň jsme zmínili, že pod kapotu se nastěhoval nový 1,6litrový turbodiesel naladěný na 115 koní a že vůz bude možné osadit i exkluzivní výbavou Xcellence, jež zahrnuje unikátní designové prvky a vrcholnou bezpečnostní technikou i multimédii.

Není to však vše, co se týká faceliftu. Zatím neznáme české ceny a také nás zajímá, co se stane u modelů Cupra, kterých se facelift dotkne rovněž. Seat nyní pustil do světa krátkou tiskovou zprávu, kde se nejvýkonnějším modelům svého portfolia věnuje. Víme tedy, že slavnostní představení je naplánováno na únor příštího roku. Zachována bude třídveřová (SC) i pětidveřová varianta, stejně jako kombi ST.

Ve všech případech máme očekávat nový motor pod kapotou, který přinese 300 koní. Oproti současnosti jde o desetikoňový nárůst, zároveň přitom bude zachována jistá firemní hierarchie, díky které může Audi S3 se 310 koňmi stát na absolutním piedestalu. I když zatím není jisté, zda nebude mít po boku Volkswagen Golf R, který taktéž počítá s modernizací.

Zpět ale k Seatu, kde obě karosářské verze hatchbacku budou standardně k dispozici s pohonem předních kol a šestistupňovým manuálem. V případě kombíku ST ovšem značka zmiňuje i převodovku DSG a pohon všech kol 4Drive. Nedodává ovšem, zda jde o základní či příplatkovou kombinaci. Na odhalení této skutečnosti tedy musíme ještě chvíli vyčkat.


Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4 - 1 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 01Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4 - 2 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 02Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4 - 3 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 03Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4 - 4 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 04Faceliftovaný Seat Leon Cupra dorazí v únoru s 300 koňmi, kombi dostane 4x4 - 5 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 05
Faceliftovaný Seat Leon Cupra byl již nachytán špionážními fotografy, s kamufláží modelu FR

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše