Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže

Vysoké, hypertrofovaný bobří chrup připomínající ledvinky nového BMW 4 a možná i nové M3 sice byly nafoceny téměř bez maskování, až teď je ale můžeme vidět úplně celé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže

9.2.2020 | Petr Miler

Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vysoké, hypertrofovaný bobří chrup připomínající ledvinky nového BMW 4 a možná i nové M3 sice byly nafoceny téměř bez maskování, až teď je ale můžeme vidět úplně celé.

Před pár dny svět obletěly první snímky zcela nepochybně zachycující nové pojetí ledvinek BMW. Mnohokrát se mluvilo o tom, že přijdou, sama automobilka to svými koncepty naznačovala a předchozí špionážní záběry vše potvrzovaly. Jenže jde o prvek tak kontroverzní, že mnozí zkrátka odmítali věřit, že je skutečný. Teď už to nezbývá než přijmout - nová řada 4 a s ní nejspíše i několik dalších modelů budou mít ledvinky vyšší než širší a ve výsledku obří, i když reálně jich využijí jen zlomek.

Důvody nejlépe vysvětlil šéfdesignér Jaguaru - BMW touží po větší pozornosti publika v místech, kde není tak etablovanou značkou a doufá, že jinde ve světě mu to projde. Z prodejních čísel je jasné, že v Evropě se to tak úplně neděje a nové modely vybavené místy přehnaným designem zákazníci ze starého kontinentu nevyhledávají, v rámci celosvětového odbytu ale Evropa znamená pro bavorskou automobilku stále méně.

Tohle jsou ale pořád teoretické debaty, jak budou nové přídě menších bavorských modelů vypadat? To si můžeme nejlépe prohlédnout na novém snímku, který z těch naposledy pořízených vytvořil jeden z členů estonského fóra fanoušků značky. Ten zkrátka zbavil nové ledvinky světlé krycí pásky a přidal chromované orámování, které se na sériové verzi (jistě s možností „zčernění”) zaručeně objeví. Tohle je budoucí realita řady 4 a pokud spekulace nepřehání, pak i nové M3.

Jestli se vám výsledek líbí, posuďte sami, podle nás je to kýčovitě přehnané. A to se příď náhodou podařilo nafotit tak, že vypadá agresivně a velké ledvinky k tomu celkem sedí. Z jiných úhlů, v jiných verzích a s menší deformací okolních partií (zejména světel) to podle nás bude ještě horší. Časy designové střízlivosti, kdy si člověk mohl splést M3 s verzí 320Cd nám byly bližší.


Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 1 - BMW 4 2020 G20 spy odmaskovane 01
Odmaskovaná příď nového BMW 4...

Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 2 - BMW 4 2020 G20 spy 01Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 3 - BMW 4 2020 G20 spy 01aFanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 4 - BMW 4 2020 G20 spy 02Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 5 - BMW 4 2020 G20 spy 03
...posouvá ještě dále drze pořízené fotky prototypu přímo v prostorách BMW

Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 6 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 01Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 7 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 02
Dřívější špionáž byla zcela jistě autentická, nabízí i jiný úhel

Fanoušek na počítači zbavil nové bobří ledvinky BMW i zbytků kamufláže - 8 - BMW M4 2020 ilustrace dalsi 01
Ilustrace finální podoby už dříve ukazovaly, co očekávat - nepřeháněly

Zdroje: Eesti BMW Klubi,German Car Forum, Bimmerpost

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše