Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ferrari LaFerrari FXX K na živých fotkách, vznikne 32 kusů po 60 milionech Kč
4.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Okruhová novinka s výkonem 1 050 koní stojí neuvěřitelných 60,5 milionu korun. Přestože do vlastní garáže ji nezaparkujete, žádný kus již není k mání.
S novou okruhovou stíhačkou Ferrari jsme vás mohli seznámit již včera. Dnes se ovšem na světlo světa dostaly první živé fotky ze slavnostní premiéry v Abú Dhabí. Za pořízením jedné sady přitom stojí Patrick Van Glabeke, který zároveň přinesl informace o počtu kusů a ceně. Víme tedy, že italská automobilka vyrobí jen 32 exemplářů, přičemž každý z nich ověnčí cena 2,2 milionu Eur (cca 60,5 milionů korun). Pokud ale danou sumu máte a na LaFerrari FXX K si brousíte zuby, máme pro vás špatnou zprávu - všechny kusy jsou již rozebrané.
Ačkoliv daná zpráva nedorazila z oficiálního zdroje, Patricku Van Glabekemu můžeme věřit. Jak je totiž patrné na jeho facebookovém profilu, jde o jednoho z klientů divize Corse Clienti, která pořádá závody kupříkladu s Ferrari 599 XX Evo. Mimo to se Belgičan velmi často prohání také s Porsche 911 GT3 Cup, zvláště pak na okruhu Spa-Francorchamps, který má de facto za humny.
Tím se nám doplnily dříve absentující informace, pročež neznámými fakty zůstává akorát hmotnost a jízdní dynamika. V případě pohonné jednotky však již víme, že 6,3litrový atmosférický dvanáctiválec v kombinaci s elektromotorem produkují 1 050 koní. Kromě vyššího výkonu pak LaFerrari FXX K dostalo i upravenou aerodynamiku, která při rychlosti 200 km/h generuje přítlak 540 kg.
Další fakta zřejmě vylezou na světlo světa v následujících týdnech, nyní již můžeme konstatovat pouze tolik, že FXX K má před sebou dvouletou aktivní kariéru. Co se bude dít poté, je ve hvězdách. Nejspíše ale dojde k jistým modifikacím, z nichž by mohlo stejně jako v případě okruhového Ferrari Enzo vzejít evoluční provedení Evo.

















Díky dalším živým fotkám si můžeme LaFerrari FXX K prohlédnout do posledního detailu










Vůz dorazí jen ve 32 exemplářích. Všechny již mají svého majitele
Zdroje: Autocar, Patrick Van Glabeke, Effspot Photography přes Facebook, Instagram
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Pokud bude nové BMW řady 3 opravdu vypadat takhle, bude to pro fanoušky další těžká rána
včera
Hackeři konečně našli smysluplné využití nabíjecích stanic elektromobilů, dokážou na nich hrát Doom
24.11.2025
Řidič natočil, jak mu cestu zkřížilo stádo tisíců kusů „vysoké”. Ani nedohlédl na konec „fronty zvířat”, která chtěla přejít silnici
23.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Triumph Trident 800 2026: tříválcové potěšení 24.11.2025
- Ogura je sebekritický: „Musím se zlepšit ve všech oblastech“ 23.11.2025
- Marc a Alex slavili 23.11.2025
- Místo Schleizu bude v ESR North West 200 22.11.2025
- Velká japonská naděje Taiyo Furusato 22.11.2025
Nejnovější články
Je opravdu zlé, když technici Porsche adorují 2,2tunový nesmysl konkurence, aby snáz prodali ten svůj
před hodinou
Majitel po 643 ujetých km s novým elektromobilem radši zahodil 400 tisíc Kč, než aby s ním dál musel jezdit
včera
Korejci zkouší ohromit Evropany neobvyklou novinkou, půjde po krku těm nejlepším Audi, BMW a Mercedesům
včera
Ani Porsche si s elektrickým Cayenne nechce moc špinit ruce, radši se chlubí předchůdcem s dnes nemyslitelnou technikou
včera
Další majitel poznal skrytou cenu elektromobility, za opravu ťukance mu servis naúčtovat přes 460 tisíc
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 11.25. 20:43 - řidičBOB
- BMW Divize 11.25. 15:41 - jerry
- VZKAZY 11.24. 16:45 - pavproch
- Servisní manuál a další literatura na Corvette C5 11.24. 10:56 - Jenyk
- Onboard videa 11.23. 11:53 - brnenska.odchytova
- Motor 1,6 55kw nestartuje za vlhka Felicia Octavia 11.22. 18:21 - audis
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 11.21. 11:34 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 11.21. 11:14 - pavproch
