Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ferrari LaFerrari vyzvalo na sprint Bugatti Veyron, sázejte na vítěze (video)
9.1.2015 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Souboj té nejvybranější sportovní společnosti na letištní ploše není k vidění každý den. Vítěz může být každopádně jen jeden - vrcholné Ferrari nebo Bugatti.
Ferrari LaFerrari patří na našich stránkách k nejsledovanějším vozům, z čehož lze usuzovat, že se z něho může stát podobná plakátová legenda, jakou byla svého času její dávná duchovní předchůdkyně F40. Zákazníci jsou po něm tak lační, že jeho cenu vyšroubovali v přepočtu na 80 milionů korun a fandové by kvůli němu snad rozprodali celou sbírku svých tělesných orgánů. Na druhou stranu se nelze zase až tak moc divit, vždyť maranellský hybridní bolid pokoří dynamikou v podstatě cokoliv, na co si jen vzpomene.
Na druhé straně je tu stále neopomenutelné Bugatti Veyron, které se zapsalo díky své rychlosti do Guinnessovy knihy rekordů, vůz, který neměl notnou řádku let na silnicích absolutně žádnou konkurenci. Teď když jsou na prodej je poslední jednotky, je jeho výkon ještě podstatně výše, my se však při příležitosti dnešního souboje musíme spokojit s verzí, která disponuje 1 001 koňmi a 1 250 Nm. Výkon na všechna kola u ní samozřejmě pumpuje osmilitrový šestnáctiválec se čtveřicí turbodmychadel.
Otázka dnešního dne je jasná. Bude takováto výbava stačit na italského dobře vyšlechtěného hybridní hřebce, který z atmosférického dvanáctiválce (o objemu 6,3 litru) vydoluje 800 koní a z podpůrného elektromotoru s akumulátory dalších 163 koní? 963 koní a 900 Nm v součtu by stačit nemuselo, obzvláště když vezmeme v potaz pohon jen zadních kol.
Na druhou stranu, ve prospěch Ferrari hovoří podstatně nižší hmotnost (1 255 kilogramů), která z Itala dělá oproti francouzsko-německým 1 888 kiliogramům šampiona v lehké váze. Nedávný souboj podobného ražení odhalil, kdo by měl teoreticky zvítězit, ale třeba dnes vyjde start lépe tomu druhému. Nebudeme vás už déle napínat, podívejte se na krvelačný zápas obou bestií na čtvrtmíli raději sami.

Ferrari LaFerrari a Bugatti Veyron patří mezi nejrychlejší automobily současnosti, jejich souboj se však nevidí každý den
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo míří do filmu, i se svou sbírkou superaut se objeví v té nejzprofanovanější sérii
před 3 hodinami
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje, v jak absurdním světě žijeme. Co takhle nás všechny přestat vodit za ručičku?
včera
Automobilka začala jako vánoční ozdobu prodávat model auta, které zařízla před začátkem výroby
18.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Královské pocty pro MM a AM: přijetí u krále Filipa VI. včera 10:00
- Vespa GTS 80th a Primavera 80th Anniversary: výroční modely včera 08:00
- Darryn Binder opouští Evropu 18.12.2025
- Roulstone se v roce 2026 přesouvá s týmem Ciatti do mistrovství Evropy Moto2 17.12.2025
- Rovněž Honda testuje MotoGP o objemu 850 ccm 17.12.2025
Nejnovější články
Nástupce Čechy milované Kie má své české ceny, jde přímo po krku Škodě
před 11 minutami
To nevymyslíte: Ford, který před dvěma roky zuřivě odmítal zpoždění zákazu spalovacích motorů, teď volá po zrušení zákazu spalovacích motorů
před hodinou
Cristiano Ronaldo míří do filmu, i se svou sbírkou superaut se objeví v té nejzprofanovanější sérii
před 3 hodinami
VW zastavil prodej jednoho ze svých elektrických propadáků na klíčovém trhu. Dealeři varují, že už se nevrátí
před 4 hodinami
Výrobce elektromobilů svým posledním krokem nechtěně přiznal, jak ohromně tato auta ztrácejí hodnotu
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 12.20. 08:32 - Brus
- Volkswagen obecne 12.19. 23:44 - mattonecz
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 12.19. 15:53 - Truck Daškam
- PF 2022 až 2026 12.19. 15:21 - pavproch
- BMW Divize 12.19. 14:32 - pavproch
- Škoda Auto obecně 12.18. 20:26 - tommas
- IT poradna 12.18. 15:55 - pavproch
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.18. 15:11 - řidičBOB
