Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa)

Reálným soubojem titánů můžeme pokřtít klání Veyron vs. LaFerrari. Italský koník zvládl až 343 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa)

9.10.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Reálným soubojem titánů můžeme pokřtít klání Veyron vs. LaFerrari. Italský koník zvládl až 343 km/h.

Na našich stránkách není v posledních měsících LaFerrari žádným výjimečným úkazem, ostatně byla by škoda ho neservírovat světu, když se objevilo už v tolika materiálech a na tolika snímcích. Zákazníci jsou po něm tak lační, že jeho cenu vyšroubovali v přepočtu na 80 milionů korun. Na druhou stranu se nelze zase až tak moc divit, vždyť maranellský hybridní bolid pokoří dynamikou v podstatě cokoliv, na co si jen vzpomene.

Jeho nejnovější videa pocházejí z britské zářijové akce evoMax, kde se sjela dohromady solidní skupinka hyperaut, které si to bok po boku rozdávaly na letištní ploše. Jedním z nejočekávanějších, ne-li zcela nejočekávanějším soubojem těchto klání se stal závod Bugatti Veyron a zmíněného červeného hřebce z Itálie. Ten se odehrál na necelých dvou mílích (3,2 kilometrech) a oba vozy startovaly z klidu na povel. Ze záznamu není sice nadvláda Ferrari zcela prokazatelná, ale hned několik záběrů odhaluje, že bylo rychlejší. Rozdíl hmotností byl evidentně klíčový a Bugatti nestačilo ani přes tisíc koní.

Průkaznějším obrazem jeho pozoruhodné dynamiky je druhý snímek dokumentující zrychlení LaFerrari z místa spolujezdce, kde je pěkně vykreslena jeho dynamika i schopnost snadno zrychlovat ještě za hranicí 320 km/h. Stovku tohle „dělo“ zdolá z klidu hluboko pod třemi sekundami, dle výrobce má pokořit dvoustovku za necelých sedm a se sprintem z klidu na 300 km/h je hotové už 15 sekund po startu.

Na videu také vidíte, že ve 336 km/h je šestý rychlostní stupeň vytočen a vůz, respektive jeho řidič, řadí sedmičku, aby se následně dostal až na 343 km/h. Není tedy s žádným podivem, že Ferrari uvádí maximálku přes 350 km/h. Kolik přesně to je, by nás docela zajímalo... Pro stručné zopakování se ještě závěrem sluší připomenout, že v jeho útrobách nalezneme hybridní pohonné ústrojí sestávající z atmosférického dvanáctiválce (o objemu 6,3 litru) s výkonem 800 koní a podpůrného elektromotoru s akumulátory. Ty přidávají dalších 163 koní.


Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa) - 1 - LaFerrari speed 343 kmh 2014 01Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa) - 2 - LaFerrari speed 343 kmh 2014 02Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa) - 3 - LaFerrari speed 343 kmh 2014 03
LaFerrari zrychluje jako pominuté a s klidem se přiblíží metě 350 km/h

Drag race LaFerrari proti Veyronu

Akcelerace a „maximální rychlost“ LaFerari v rámci možností

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše