Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa)

Reálným soubojem titánů můžeme pokřtít klání Veyron vs. LaFerrari. Italský koník zvládl až 343 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa)

9.10.2014 | Adam Šrámek | 63 příspěvků

Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa)

/

Reálným soubojem titánů můžeme pokřtít klání Veyron vs. LaFerrari. Italský koník zvládl až 343 km/h.

Na našich stránkách není v posledních měsících LaFerrari žádným výjimečným úkazem, ostatně byla by škoda ho neservírovat světu, když se objevilo už v tolika materiálech a na tolika snímcích. Zákazníci jsou po něm tak lační, že jeho cenu vyšroubovali v přepočtu na 80 milionů korun. Na druhou stranu se nelze zase až tak moc divit, vždyť maranellský hybridní bolid pokoří dynamikou v podstatě cokoliv, na co si jen vzpomene.

Jeho nejnovější videa pocházejí z britské zářijové akce evoMax, kde se sjela dohromady solidní skupinka hyperaut, které si to bok po boku rozdávaly na letištní ploše. Jedním z nejočekávanějších, ne-li zcela nejočekávanějším soubojem těchto klání se stal závod Bugatti Veyron a zmíněného červeného hřebce z Itálie. Ten se odehrál na necelých dvou mílích (3,2 kilometrech) a oba vozy startovaly z klidu na povel. Ze záznamu není sice nadvláda Ferrari zcela prokazatelná, ale hned několik záběrů odhaluje, že bylo rychlejší. Rozdíl hmotností byl evidentně klíčový a Bugatti nestačilo ani přes tisíc koní.

Průkaznějším obrazem jeho pozoruhodné dynamiky je druhý snímek dokumentující zrychlení LaFerrari z místa spolujezdce, kde je pěkně vykreslena jeho dynamika i schopnost snadno zrychlovat ještě za hranicí 320 km/h. Stovku tohle „dělo“ zdolá z klidu hluboko pod třemi sekundami, dle výrobce má pokořit dvoustovku za necelých sedm a se sprintem z klidu na 300 km/h je hotové už 15 sekund po startu.

Na videu také vidíte, že ve 336 km/h je šestý rychlostní stupeň vytočen a vůz, respektive jeho řidič, řadí sedmičku, aby se následně dostal až na 343 km/h. Není tedy s žádným podivem, že Ferrari uvádí maximálku přes 350 km/h. Kolik přesně to je, by nás docela zajímalo... Pro stručné zopakování se ještě závěrem sluší připomenout, že v jeho útrobách nalezneme hybridní pohonné ústrojí sestávající z atmosférického dvanáctiválce (o objemu 6,3 litru) s výkonem 800 koní a podpůrného elektromotoru s akumulátory. Ty přidávají dalších 163 koní.


Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa) - 1 - LaFerrari speed 343 kmh 2014 01Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa) - 2 - LaFerrari speed 343 kmh 2014 02Akcelerace LaFerrari: na 343 km/h je v mžiku, zpráská i Veyron (videa) - 3 - LaFerrari speed 343 kmh 2014 03
LaFerrari zrychluje jako pominuté a s klidem se přiblíží metě 350 km/h

Drag race LaFerrari proti Veyronu

Akcelerace a „maximální rychlost“ LaFerari v rámci možností

Adam Šrámek

Diskuze 63 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše