Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni

Ve třetím čtvrtletí roku 2015 dodali Italové zákazníkům rekordní počet aut a míří dříve naznačeným směrem. Cena akcií na to ale pozitivně nezareagovala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni

29.10.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ve třetím čtvrtletí roku 2015 dodali Italové zákazníkům rekordní počet aut a míří dříve naznačeným směrem. Cena akcií na to ale pozitivně nezareagovala.

Ferrari před několika dny vstoupilo poprvé ve své historii na burzu, přičemž prvotní zájem o akcie vedené pod symbolem RACE rozhodně nebyl nemalý. V jedné chvíli se jejich hodnota ocitla nad 60 dolary (cca 1 470 Kč), aktuálně však poněkud klesá. Momentálně se totiž prodávají pouze za 51,41 USD (1 260 Kč), tedy pod původní prodejní hodnotou 52 dolarů (1 274 Kč). Vše má přitom spojitost s obavami investorů, jež se týkají budoucnosti značky. Syn zakladatele automobilky Piero Ferrari a zástupce rodiny Agnelliů John Elkann totiž již oznámili, že chystají dohodu, díky které jim připadne většina hlasovacích práv.

Mimo to jsou zde zvěsti, jež souvisí s poklesem exkluzivity. Značka totiž hodlá navýšit roční kvótu 7 000 vozů, kterou zavedl bývalý šéf Ferrari Luca di Montezemolo, na devět tisíc exemplářů. K této expanzi by mělo dojít postupně do roku 2019, vyšších registrací se ale nejspíše dočkáme již letos. Dle zprávy za třetí čtvrtletí roku 2015 bylo totiž zákazníkům dodáno 1 949 vozů, o 21 procent více než loni. Podle odhadů by tedy k 31. prosinci 2015 měl odbyt narůst na 7 700 kusů.

Souběžně s vyššími dodávkami se zvětšil i čistý zisk, který činí 91 milionů Eur (2,465 miliardy korun). Tím ale pozitivní zprávy končí, dále tu máme i nějaká ta negativa. Ty souvisejí zejména s poklesem prodejů o 24 procent v čínském regionu, mimo to se meziročně o 17 procent snížil zájem o dvanáctiválcové modely. To je však dáno i faktem, že jak Ferrari FF, tak i F12 jsou na trhu již čtvrtým rokem, a proto zákazníci začínají vyhlížet modernizovaná provedení.


Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 1 - Ferrari FF Tailor Made 01Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 2 - Ferrari FF Tailor Made 02Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 3 - Ferrari FF Tailor Made 03Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 4 - Ferrari FF Tailor Made 04Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 5 - Ferrari FF Tailor Made 05Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 6 - Ferrari FF Tailor Made 06Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 7 - Ferrari FF Tailor Made 07Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 8 - Ferrari FF Tailor Made 08Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 9 - Ferrari FF Tailor Made 09Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 10 - Ferrari FF Tailor Made 10Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 11 - Ferrari FF Tailor Made 11Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 12 - Ferrari FF Tailor Made 12Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 13 - Ferrari FF Tailor Made 13Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 14 - Ferrari FF Tailor Made 14Ferrari žene prodeje vzhůru, zisk za třetí kvartál je o 62 procent vyšší než loni - 15 - Ferrari FF Tailor Made 15
Zájem o Ferrari FF začíná s ohledem na delší působnost vozu na trhu klesat, zákazníci již vyhlížejí modernizaci

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.