Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem

Italský roadster má na Starém kontinentu jen 140 koní, o 22 méně než v Americe. K dispozici bude pouze s manuálem, a to až ve druhém pololetí 2016.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem

18.11.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italský roadster má na Starém kontinentu jen 140 koní, o 22 méně než v Americe. K dispozici bude pouze s manuálem, a to až ve druhém pololetí 2016.

Na italské provedení Mazdy MX-5 jsme čekali opravdu dlouho. Nakonec byl ovšem Fiat 124 Spider dnes ráno odhalen, přičemž pohled na jeho technické parametry sliboval zajímavější jízdní dynamiku než u japonského sourozence. Přeplňovaný 1,4litrový motor totiž dostal do vínku 162 koní a 250 Nm, a při jistě nízké hmotnosti vozu by tak sprint z klidu na stovku pod sedm sekund nemusel být nereálným. Verzi ze Země vycházejícího slunce by tedy Fiat dokázal minimálně na semaforech zastínit.

Obdobné výkony ovšem můžeme čekat pouze u zámořské verze, ta evropská dostupná od druhé poloviny příštího roku se bohužel dočkala odlišného naladění. Pokud ale sázíte na posílení motorového prostoru, jste vedle jak ta jedle. Namísto větší síly totiž jedna-čtyřka MultiAir produkuje jen 140 koní a 240 Nm. Ačkoliv tedy točivý moment zůstává nadále vyšší než u japonského sourozence, výkonově se Fiat 124 Spider rovná spíše slabšímu 131koňovému provedení Mazdy.

S tímto stádem pod kapotou byste asi nikoho k závodům ve sprintu vyzývat neměli, tedy alespoň ne prozatím. Do budoucna se ovšem chystá změna, neboť Italové již potvrdili, že dorazí ostřejší provedení Abarth. Nejsme si ovšem jisti, zda takový model nedostane náhodou pod kapotu stejné stádo 162 koní jako americká verze. Vůbec bychom se tomu ovšem nedivili, stejně jako o poznání vyšší ceně.

Od spekulací se ovšem vrátíme zpátky do reality, která je alespoň v jednom ohledu příznivá. Italský roadster totiž dostane do vínku pouze manuální převodovku, jež slibuje o poznání větší zábavu a propojení člověka a stroje. O automatu se tisková zpráva momentálně nezmiňuje, dost možná ale dorazí souběžně s výkonnějším provedením. Doufejme ale, že jen jako příplatková výbava.


Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem - 1 - Fiat 124 Spider EU verze prvni foto 01Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem - 2 - Fiat 124 Spider EU verze prvni foto 02Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem - 3 - Fiat 124 Spider EU verze prvni foto 03Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem - 4 - Fiat 124 Spider EU verze prvni foto 04Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem - 5 - Fiat 124 Spider EU verze prvni foto 05Fiat 124 Spider odhalen také v evropské verzi, překvapuje nižším výkonem - 6 - Fiat 124 Spider EU verze prvni foto 06
Evropská verze Fiatu 124 Spider dostala do vínku pouze 140 koní

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.