Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Fisker Surf znovuobjeví segment dvoudveřových kombíků
7.9.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Společnost Fisker představí ve Frankfurtu třetí modelovou řadu. Po již vyráběném modelu Karma a připravovaném sedanu Nina dorazí shooting break Surf.
Tedy pravděpodobně shooting break. Lze tak usuzovat pouze podle první uvolněné skici koncepční studie chystané pro německé IAA, která nastiňuje vůz připomínající kupé s prodlouženou střechou. Že se nejedná o extrémní sportovní auto, naznačuje jeho zaměření na lidi vyznávající sportovní aktivity na vodě, konkrétně na surfaře. To není pouze domněnka vycházející z označení Surf, ale také faktu, že při pozorném pohledu na obrázek jedno takové prkno na střeše objevíte.
Další detaily ovšem berte s velkou rezervou, protože Fisker má v plánu nechat si všechna tajemství tohoto stroje do prezentace, která proběhne až za týden ve Frankfurtu. Můžeme ale předpokládat, že jde opět o akumulátory poháněný elektromobil se spalovacím motorem v roli prodlužovače dojezdu, tedy tzv. range-extender. A jelikož značka Fisker celkem nedávno oznámila, že začne ve velkém odebírat přeplňované zážehové čtyřválce od BMW, divili bychom se, kdyby nějaký ten kousek nenašel uplatnění již tady.
Výkony jsou zatím ve hvězdách a garážích Fiskeru, ale pokud by byla beze změn převzata pohonná jednotka modelu Karma, byl by tu další vůz s celkovým výkonem 562 koní a točivým momentem 1 300 newtonmetrů, dodávaným dvěma elektromotory a přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o výkonu 260 koní. I tohle auto by tedy mohlo byt schopno dostat se na stovku za zhruba šest vteřin a dosáhnout maximální rychlost 200 km/h, jak je udáváno pro Karmu.

Bývalý designér a spoluvlastník firmy Henrik Fisker vidí potenciál v ne příliš rozšířeném automobilu typu shooting break
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 2 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra 10.12.2025
Nejčtenější články
Další stát zrušil povinnost používat často ohyzdné přední poznávací značky aut, stačí splnit jedinou podmínku
15.11.2025
Shořelou obří dopravní loď skutečně celou zapálil elektromobil, ukázalo vyšetřování, úřady jeho výsledky do poslední chvíle tajily
15.11.2025
Seat odhalil vůbec nejrychlejší auto, jaké kdy stvořil. Vyndali z něj omezovač, vy z něj můžete vyndat sedačky
15.11.2025
„Poklad” za 60 tisíc měsíčně: Majitel procitl ze zeleného snu, na tomto autě „provařil” za 3 roky 2 miliony
15.11.2025
Číňané nakonec nabídnou všechno. Teď přichází s luxusním autem, na které si svého času netrouflo ani Audi
15.11.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
