Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy)

Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě. Ford B-Max si ještě před uvedením na trh zadělává nejen na úspěch, ale i na problém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy)

8.3.2012 | Ladislav Soukup | 8 příspěvků

Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě. Ford B-Max si ještě před uvedením na trh zadělává nejen na úspěch, ale i na problém.

Vzpomenete si na Peugeot 1007? Okázale uvedené malé auto bylo novátorsky osazené párem posuvných dveří. Chytrá myšlenka, která ale jaksi kvůli nedotažené konstrukci a ceně byla brzy stažena ke dnu, nadšení se otupilo, prodeje a zájem spadly a s nimi nakonec i vůz. Výroba 1007 pak po pěti letech v tichosti skončila. Nevím proč, ale právě na tento Peugeot jsem si vzpomněl při pohledu na Ford B-Max.

Vlastně vím proč. Z asi tří aut vystavených na place měly dva po zavření dveří problémy s lícováním a během jednoho dne jsem jen já osobně viděl třikrát někoho od Fordu, jak se kvůli poruchám šťourá v pojezdu i samotném systému zavírání zadních posuvných dveří.

Dobře, to můžou být dětské nemoci předprodukčních aut, které modrý ovál snad vychytá, jenže B-Max v Ženevě netrpí jen drobnými bolístkami, které lze léčit. Nemám představu o tom, jak nákladný musel být vývoj auta bez bočních sloupků, aby plnil bezpečnostní normy a aby zesílená konstrukce posuvných dveří zároveň nepřetěžovala kolejnice, ale tohle auto nakonec neohromuje ani vnitřním prostorem.

Pokud je řidič většího vzrůstu a podobně vzrostlá osoba chce nasotupit dozadu, přední sedačka prostě musí být odsunuta, pokud si tedy spolucestující nepřivydělává jako hadí žena. Jsem opravdu zvědav na ohlasy prvních uživatelů.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 1 - Ford B-Max 2012 zive 01Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 2 - Ford B-Max 2012 zive 02Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 3 - Ford B-Max 2012 zive 03Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 4 - Ford B-Max 2012 zive 04Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 5 - Ford B-Max 2012 zive 05Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 6 - Ford B-Max 2012 zive 06Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 7 - Ford B-Max 2012 zive 07Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 8 - Ford B-Max 2012 zive 08Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 9 - Ford B-Max zive dalsi 07Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 10 - Ford B-Max zive dalsi 08Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 11 - Ford B-Max zive dalsi 09Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 12 - Ford B-Max zive dalsi 10Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 13 - Ford B-Max zive dalsi 11Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 14 - Ford B-Max zive dalsi 02Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 15 - Ford B-Max zive dalsi 03Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 16 - Ford B-Max zive dalsi 04Ford B-Max živě: prostorem neohromí, konstrukcí dveří už vůbec (první dojmy) - 17 - Ford B-Max zive dalsi 05
Posuvné dveře jsou ve stísněném prostoru fajn věc, ale jen když vám vytvoří dostatečně velký otvor na nastoupení nebo vystoupení

Ladislav Soukup

Diskuze 8 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.