Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně

(+ živé foto) Ford provedl, co předem avizoval a sériový B-Max prvně představil na veletrhu mobilní techniky Mobile World Congress.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně

28.2.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Ford provedl, co předem avizoval a sériový B-Max prvně představil na veletrhu mobilní techniky Mobile World Congress.

Důvod tohoto ne úplně obvyklého rozhodnutí se jmenuje Sync. Pro majitele amerických Fordů věc ne neznámá - jedná se o komunikační a multimediální rozhraní zaváděné od roku 2007 a dnes je k dispozici pro čtrnáct modelů s modrým oválem a pět typových řad značky Lincoln. Pro evropskou klientelu je to nicméně novinka, kterou jako první přináší právě malý van B-Max.

Aby náhodou nedošlo k omylu, systém Sync není nějak zásadně převratná technologie a povětšinou sestává z dávno známých prvků, ke kterým se za chvíli dostaneme. Zajímavý je ale tím, že je míchá do jednoho komplexního multimediálního a také bezpečnostního celku.

Sync kombinuje hlasové ovládání všech dostupných služeb, dokáže číst textové zprávy sms, e-maily, statusy na sociálních sítích jako je Facebook nebo Twitter. Pomocí Bluetooth, respektive USB se dokáže spojit s téměř jakýmkoli MP3 přehrávačem, chytrým telefonem, zvládne produkty Apple a celé to bylo myšleno tak, aby řidič Fordu co nejméně sundával ruce z volantu. Pochopitelně někdy se něco pokazí, takže v případě dopravní nehody umí Sync automaticky zavolat pomoc a oznámit přesnou polohu vozidla.

Kompaktní van s originálním systémem otevírání dveří se pochopitelně představí také na ženevském autosalonu, jen to už nebude výstavní premiéra. Tam by ale mělo být konečně potvrzeno, jaké motorizace vůz dostane. Dnes víme, že to má být litrový tříválec EcoBoost s výkonem 100 nebo 125 koní a nějaký ten menší diesel TDCi, patrně o objemu 1,4 nebo 1,6 litru.

Více Ford prozradí už za týden a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.


Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 1 - Ford BMax Sync 01Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 2 - Ford BMax Sync 02Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 3 - Ford BMax Sync 03Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 4 - Ford BMax Sync 04Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 5 - Ford BMax Sync 05Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 6 - Ford BMax Sync 06Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 7 - Ford BMax Sync 07Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 8 - Ford BMax Sync 08Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 9 - Ford BMax Sync 09Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 10 - Ford BMax Sync 10Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 11 - Ford BMax Sync 11Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 12 - Ford BMax Sync 12Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 13 - Ford BMax Sync 13Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 14 - Ford BMax Sync 14Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 15 - Ford BMax Sync 15Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 16 - Ford BMax Sync 16Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 17 - Ford BMax Sync 17Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 18 - Ford BMax Sync 18Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 19 - Ford BMax Sync 19Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 20 - Ford BMax Sync 20Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně - 21 - Ford BMax Sync 21
Ford se domnívá, že B-Max se systémem Sync patří na veletrh mobilní komunikace

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše