Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu

Jen před pár měsíci se v Rumunsku rozjela produkce B-Maxu a Ford už hlásí omezování výroby. O „bezsloupkové“ MPV je výrazně menší zájem, než se předpokládalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu

28.11.2012 | Miro Mihálik | 6 příspěvků

Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jen před pár měsíci se v Rumunsku rozjela produkce B-Maxu a Ford už hlásí omezování výroby. O „bezsloupkové“ MPV je výrazně menší zájem, než se předpokládalo.

Evropská divize koncernu Ford Motor Company své dearbornské centrále poslední dobou pozitivní zprávy neposílá. Detroitské vedení registruje pětinový propad poptávky během posledních pěti let, chystané uzavření továren v belgickém Genku, britském Southamptonu i Dagenhamu, přesun výroby S-Maxu a Galaxy, nebo značné opoždění výroby nové generace Mondea, která dorazí snad až v roce 2014.

Aby těch jobovek pro modrý ovál nebylo málo, špatné zprávy má také továrna Fordu v rumunské Craiově, kde se před několika měsíci rozjela produkce nového kompaktního MPV B-Max, postaveného na základech Fiesty. Podle původních záměrů mělo sjet z linky do konce letošního roku až 60 tisíc těchto aut, plánovači automobilky se však zjevně přepočítali.

K naplnění odhadovaných kapacit bylo zapotřebí „vyrobit až 500 vozů denně“ anebo též „jedno auto každých 102 sekund“, poptávka však nedokázala fabriku vytížit, takže se management rozhodl zredukovat produkci na 250 B-Maxů denně. „Ford musel přizpůsobit výrobu aktuální poptávce trhu, Američané obviňují podmínky v Evropě,“ napsal rumunský deník Ziarul Financiar a dodal, že závod byl nucen přepnout na jednosměnný provoz.

Ford se jen krátce po rozjezdu linky snaží nepřepouštět. Vedení proto přesunulo přebytečné zaměstnance a posílilo produkci pohonných jednotek. Naopak jeden z externích dodavatelů (pobočka koncernu Magna) musela část svých pracovníků propustit.


Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 1 - Ford B-Max produkcni nove 01Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 2 - Ford B-Max produkcni nove 02Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 3 - Ford B-Max produkcni nove 03Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 4 - Ford B-Max produkcni nove 04Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 5 - Ford B-Max produkcni nove 05Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 6 - Ford B-Max produkcni nove 06Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 7 - Ford B-Max produkcni nove 07Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 8 - Ford B-Max produkcni nove 08Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 9 - Ford B-Max produkcni nove 09Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 10 - Ford B-Max produkcni nove 10Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 11 - Ford B-Max produkcni nove 11Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 12 - Ford B-Max produkcni nove 12Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 13 - Ford B-Max produkcni nove 13Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 14 - Ford B-Max produkcni nove 14Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 15 - Ford B-Max produkcni nove 15Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 16 - Ford B-Max produkcni nove 16Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 17 - Ford B-Max produkcni nove 17Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 18 - Ford B-Max produkcni nove 18Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 19 - Ford B-Max produkcni nove 19Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 20 - Ford B-Max produkcni nove 20Ford dostal v Evropě další ránu. O B-Max není zájem, výroba se sníží na polovinu - 21 - Ford B-Max produkcni nove 21
Výroba byla zredukována na polovinu, co bude dál, to se zatím neví

Zdroj: Autoevolution

Miro Mihálik

Diskuze 6 příspěvků