Ford Mondeo... 2015? Odložený odklad dávno představeného vozu byl znovu odložen

Sázkové kanceláře by mohly začít přijímat tipy na to, jestli se v Evropě vůbec dočkáme nového Mondea. S dřívějším modelovým rokem než 2015 nepočítejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford Mondeo... 2015? Odložený odklad dávno představeného vozu byl znovu odložen

7.3.2013 | Petr Miler | 11 příspěvků

Ford Mondeo... 2015? Odložený odklad dávno představeného vozu byl znovu odložen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sázkové kanceláře by mohly začít přijímat tipy na to, jestli se v Evropě vůbec dočkáme nového Mondea. S dřívějším modelovým rokem než 2015 nepočítejte.

Když jsme vám v lednu roku 2012 představovali nový Ford Fusion coby obdobu nové generace evropského sedanu střední třídy stejné značky, říkali jsme mu v duchu evropských tradic Mondeo 2012. Bylo to pravda trochu optimistické, samotný nový Fusion se ale v Americe začal prodávat v červenci 2012, a tak se ani z dnešního pohledu nezdá být nemístným očekávat, že by to Mondeo nemělo do prodejů stihnout v podobném termínu. Však Ford dnes jede podle jedněch not zvaných One Ford, ty ale nyní můžeme směle překřtít na „Not So One Ford”. Mondeu zjevně k „výrobní finalizaci” chybí ještě hodně.

Po představení airbagů integrovaných do pásů už jsme hovořili o modelovém roku 2013 a začátku prodejů jeho úvodem, později byl termín odložen na pozoruhodně konkrétní čas a místo: Genk, 14. října 2013. Do října je stále daleko, už teď ale víme, že ani tento časový výhled neklapne. Loni v říjnu jsme vás informovali, že se příchod nového Mondea znovu odkládá. Tehdy se mluvilo o začátku roku 2014 jako o tom správném datu, jenže ani takový předpoklad skutečnost neodráží.

Barb Samardzich, viceprezidentka Fordu pro produktový vývoj, totiž na ženevském autosalonu oznámila, že uvedení „nového” (pardon, ale už teď je rok staré...) Mondea na trh se odkládá na „konec roku 2014”. Automobilka stále sází na Genk, zároveň ale hovoří o „probíhajících diskuzích” a také poněkud nejasné vymezení dalšího odkladu naznačuje, že nemusí být poslední. Ostatně, pokud v březnu roku 2013 víte, že nestihnete zahájit výrobu ani v dvakrát odloženém termínu, z nichž na ten poslední zmíněný má dojít až za rok a jde přitom o klon dávno vyráběného auta, je něco velmi špatně.

Američané ujišťují, že než nové Mondeo nabídnou zákazníkům, zůstane v prodejích jeho současná generace. Ta se dočká několika „environmentálně zaměřených úprav”, aby byla s to konkurovat třeba nové, citelně lehčí Mazdě 6. Zní to jako jediné možné východisko, otázkou ale zůstává, jestli na konci roku 2014 bude ještě někdo stát o tříválcový model střední třídy s podobným počtem let na krku. A pokud ne, tak zda bude tou dobou o zákazníky ještě schopen bojovat už dnes šestiletý vůz...


Ford Mondeo... 2015? Odložený odklad dávno představeného vozu byl znovu odložen - 1 - Ford Mondeo 2012 oficialni 01Ford Mondeo... 2015? Odložený odklad dávno představeného vozu byl znovu odložen - 2 - Ford Mondeo 2012 oficialni 02
Tyhle fotky nového Mondea vytáhl Ford 9. ledna 2012. Dnes, 7. března 2013 hovoří o tom, že právě toto auto dostane koncem roku 2014...

Zdroj: Auto Express

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.