Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů

(+ video) Ford bez většího povyku zavedl airbagy do zadních bezpečnostních pásů modelu Explorer. Teď je připravuje také pro nové Mondeo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů

21.6.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Ford bez většího povyku zavedl airbagy do zadních bezpečnostních pásů modelu Explorer. Teď je připravuje také pro nové Mondeo.

Pokud se v několika nejbližších měsících v plánech modrého oválu nic zásadního nezmění, prodej nového Mondea s přídomkem globální odstartuje letos na podzim. Prozatím se ale dočkají pouze zákazníci ve Spojených státech, zbytek světa a tedy i Evropa budou muset nějakou chvíli ještě vydržet. Jak dlouho, to přesně nevíme. Mondeo musí nejdříve absolvovat evropskou výstavní premiéru buď letos na podzim v Paříži anebo až na ženevském autosalonu.

Ať už ale bylo načasování postaveno jakkoli, společně s novým Mondeem dorazí na starý kontinent také první bezpečnostní pás kombinovaný s airbagem pro cestující na zadních sedadlech. Ford tvrdí, že tato technologie značně přispěje ke snížení rizika poranění hrudního koše a dětí a menších osob pomůže eliminovat poranění krku.

Věřit by se tomu asi dalo. Ačkoli tlak pásů při nárazu částečně eliminují omezovače napětí, které jsou dnes u některých aut dostupné také u zadních sedadel, pravdou je, že nafouknutá oblast pásu významně zvětšuje kontaktní plochu s pasažérem a tím redukuje zatížení horní poloviny těla. Ford tvrdí, že používání nových pásů nebude cestující nijak omezovat. Při aktivaci se airbagy nafouknou pomocí parton se studeným plynem a celá akce potrvá jen čtyřicet milisekund.

Konstruktéři Fordu říkají, že pás lze snadno používat také ve spojení s dětskými sedačkami, a přestože nepopisují, jestli to platí pouze pro některé typy nebo paušálně, možné to určitě je. Mondeo totiž není první Ford, který dostane airbagy v pásech. Ford je už v tuto chvíli nabízí jako příplatkovou výbavu pro dražší verze nejnovějšího modelu Explorer.


Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 1 - Ford Mondeo airbagy pasy 01Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 2 - Ford Mondeo airbagy pasy 02Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 3 - Ford Mondeo airbagy pasy 03Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 4 - Ford Mondeo airbagy pasy 04Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 5 - Ford Mondeo airbagy pasy 05Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 6 - Ford Mondeo airbagy pasy 06Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 7 - Ford Mondeo airbagy pasy 07Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 8 - Ford Mondeo airbagy pasy 08Ford Mondeo 2013 dostane airbagy integrované do bezpečnostních pásů - 9 - Ford Mondeo airbagy pasy 09
Arbagy integrované do zadních bezpečnostních pásů dostal jako první Explorer, Mondeo bude následovat

Zdroj: Autoweek.nl

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.