Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën

Nevíme, jestli se tímto úspěchem Citroën pochlubí ve svých tiskových materiálech, zatím to neudělal. Jisté ale je, źe mezi gayi nemá konkurenci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën

22.1.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nevíme, jestli se tímto úspěchem Citroën pochlubí ve svých tiskových materiálech, zatím to neudělal. Jisté ale je, źe mezi gayi nemá konkurenci.

Zatímco v tradičnější anketě o Auto roku (Car of the Year) byla zatím jen zveřejněna sedmička finalistů, klání o Gay auto roku (Gay Car of the Year) už má za sebou vyhlášení vítězů. Nevíme tedy, čím je jejich volba specifická, neboť žádná zvláštní pravidla tato soutěž nemá. Jen hlasujícími jsou příznivci francouzského sdružení Ledorga, které každoročně pořádá velký sraz automobilových nadšenců řadících se k oné čtyřprocentní komunitě. Jestli tedy tato část klientely více oceňuje třeba veselé barvičky nebo schopnost audiopřehrávače poradit si bez přehřívání s písněmi Village People...

To byl samozřejmě žert, neobviňujte nás ale prosím z homofobie, je to sdružení Ledorga (opravdu dorga, ne droga), které otevřeně hlásá vkus gayů jako odlišný od zbytku společnosti, jinak by celá anketa neměla své opodstatnění. Buď jak buď, její výsledky jsou obvykle opravdu jiné od těch, se kterými se setkáváme v historicky známějších anketách, i když tato také není úplně nová - existuje již od roku 2005.

Pro rok 2012 se Gay autem roku každopádně stal Citroën DS4, který zvítězil před Range Roverem Evoque a Mini Coupe. Vítězství DS4 považují zástupci Ledorga do jisté míry za revoluční, neboť je to vůbec poprvé v historii ankety, co nezvítězilo kupé nebo kabriolet (loni to byl kupříkladu Peugeot RCZ). I mezi gayi tak nyní evidentně bodují crossovery, také druhé místo je toho důkazem.

Vítězství DS4 ale není jediným úspěchem Citroënu, prvenství si totiž připsal také v přidružené anketě o Automobilovou značku gayů (Gay Car Brand of the Year). Zdá se tedy, že Citroëny gayům (tedy alespoň těm okolo Ledorgy) opravdu sedí, neboť až za francouzskou klasikou se umístily značky jako Aston Martin, Audi, BMW nebo Mercedes-Benz. Ledorga to vysvětluje právě novou řadou DS, která je vizuálně atraktivní a nabízí skoro nekonečné možnosti individualizace.

Tolik krátký pohled do světa, který bude asi 96 % populace trochu cizí. Nepochybujeme ale o tom, že bude cizí i řadě lidí z oněch zbývajících pár procent. Ne každý z nich má zájem dávat své odlišné vnímaní světa najevo, Ledorga to ale vidí jinak...


Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën - 1 - Citroen DS4 oficialni 08Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën - 2 - Citroen DS4 oficialni 03Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën - 3 - Citroen DS4 oficialni 01Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën - 4 - Citroen DS4 oficialni 02Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën - 5 - Citroen DS4 oficialni 23Gay auto roku 2012: veškerou konkurenci převálcoval Citroën - 6 - Citroen DS4 oficialni 24
Mezi členy Ledorga je pro letošek jasnou jedničkou Citroën DS4

Zdroj: Ledorga

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.