Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video)

Možnosti personalizace jsou u japonského hybridu spíše omezené než nekonečné. Značka se proto majitele rozhodla majitele potěšit trochu jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video)

20.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Možnosti personalizace jsou u japonského hybridu spíše omezené než nekonečné. Značka se proto majitele rozhodla majitele potěšit trochu jinak.

Na návrat Hondy NSX se čekalo opravdu dlouho. Její příchod ale rozhodně neprovázel stejně nadšený aplaus jako třeba znovuzrození Nissanu GT-R. Důvodů je hned několik, přičemž jedním ze zásadních je cena. Godzilla při svém uvedení nabídla jízdní dynamiku Porsche 911 Turbo za takřka třetinové peníze. Od té doby její cenovka poněkud nabobtnala, současně ale došlo k navýšení výkonu, takže stále můžeme mluvit o relativně dobré koupi.

NSX je však dražší než Turbo, svými výkony ale GT-R příliš nepřekonává. Navíc ji majitelé ani nemohou nijak zvláště přizpůsobit svým chutím a vkusu. Honda pro svůj vrcholný supersport nabízí pouze osm barev exteriéru, čtyři variace interiéru a trojí sedadla. Nabídka továrního příslušenství rozšiřuje mantinely jen o fous. Například Porsche 911 Turbo lze ale standardně objednat v 16 barvách karoserie a pro interiér je nabízeno 12 konfigurací.

Navíc vám výrobce ze Zuffenhausenu umožní volbu jakéhokoliv odstínu, pokud si za to připlatíte. Nedělá to jen on, stačí vzpomenout třeba na divize BMW Individual, Audi Exclusive či na McLaren Special Operations, kde si můžete objednat prakticky cokoliv a pokud máte bezedný bankovní účet, pak to skutečně dostanete.

Obdobný zakázkový program ale u Hondy nenaleznete. Možná i proto japonská automobilka momentálně přichází s kampaní „NSX Originals“. Ta spočívá v originálním filmu, kde si hlavní roli zahraje vždy to „vaše“ NSX. Jinými slovy, na základě pořadového čísla uvidíte na obrazovce vůz vyvedený ve vámi zvolených barvách.

Po technické stránce samozřejmě nejde o nic náročného, základ filmu je pokaždé stejný a mění se pouze některé detaily jako ona barva karoserie. Nicméně ze strany Hondy to lze považovat za vstřícný krok směrem k majitelům. Ti navíc získají ještě zmenšený model v měřítku 1:18, který provedením odpovídá reálnému autu.

Ve srovnání s možnostmi, jaké se vám nabízejí u již zmiňované konkurence, Honda stále poněkud zaostává. Je ale hezké vidět, že automobilka se snaží majitele NSX alespoň nějak potěšit. Pokud ale do budoucna trochu přitvrdí, rozhodně se nebudeme zlobit.


Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video) - 1 - Honda NSX 2016 Original Films 01Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video) - 2 - Honda NSX 2016 Original Films 02Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video) - 3 - Honda NSX 2016 Original Films 03Honda dává ke každému novému NSX originální film s autem a jeho model (+ video) - 4 - Honda NSX 2016 Original Films 04
Právě toto jsou záběry, které jsou pro každý snímek unikátní. Vše ostatní zůstává shodné

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.