Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Jaguar XF kombi: otylá kočka znovu na scéně
5.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
O kombíku na bázi Jaguaru XF se hovoří již nějaký ten pátek, jeho brzký příchod na trh ale nyní potvrdil sám šéfinženýr Andrew Whyman. Máme prý očekávat něco zvláštního.
Nedá se říci, že by Jaguar s kombíky udělal velkou díru do světa, to spíše naopak. Jeho X-Type Estate, vůbec první kombi v nabídce značky, se stal symbolem úpadku Jaguaru v průběhu minulé dekády a mnozí mu předpovídali budoucnost symbolu úplného konce britské klasiky. To se naštěstí nestalo a Jaguaru s Land Roverem se nyní daří více než dobře, přesto bychom mohli očekávat, že na svůj experiment s kombíkem bude chtít raději rychle zapomenout.
Jenže realita je opačná. Model, jenž by velikostně odpovídal někdejšímu X-Type, Jaguar nes v nabídce nemá, jeho kombichoutky by ale měl odnést větší XF, který jsme nedávno projeli v jeho faceliftovaném provedení. O něčem podobném se spekuluje již delší čás, nyní jde ale o hotovou věc. Andrew Whyman, šéfinženýr Jaguaru odpovědný za vývoj modelu XF, totiž uvedl v rozhovoru pro australský magazín Carsales, že XF kombi je ve vývoji a na trhu se jej dočkáme již brzy. Přesný termín nepadl, pokud ale má nové kombi stihnout ještě vrchol životní dráhy současné generace „iks-efka”, mělo by se tak stát během následujícího roku.
Whyman naznačil i to, jak bude XF kombi vypadat. Designér Ian Callum prý ke ztvárnění vozu přistoupí poněkud odlišně a stvoří něco, co bude mít „charakter a šmrnc”. V této souvislosti nás přepadají vzpomínky na spekulace o „čtyřdvéřovém kupé” na bázi XF, které rezonovaly éterem již před nějakým časem. Aby nakonec z avizovaného kombi nebylo něco jako nové Audi A7 Sportback, které tak trochu reprezentuje i toto karosářské provedení...
Krom toho jsme se dozvěděli již jen tolik, že automobilka počítá s prodejem XF kombi především v Evropě, kde jsou - bůh ví proč - podobné vozy relativně populární. Zejména v Americe by po luxusním kombi štěklo jen pár psů ze jihovýchodu. Z konkurenčních značek tam podobné vozy prodává jen Mercedes, jenž nabízí své „Éčkové” kombi a jeho tržní „úspěch” není pro další automobilky zrovna inspirací ke stejnému kroku. Audi, BMW a nyní i Jaguar vstup s luxusním kombíkem na americký trh odmítají.














Jaguar X-Type kombi byl propadák, automobilka přesto zkusí nabídnout něco podobného
Zdroj: Carsales
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
dnes
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Bývalý hokejista si jako první převzal nové nejrychlejší civilní letadlo světa od dob Concordu, překoná i rychlost zvuku
před 9 hodinami
V dalším „zeleném království” zjistili, že silnice se samy neopraví, majitelé elektromobilů budou platit za každý ujetý km
před 10 hodinami
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
dnes
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
dnes
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
dnes
Živá témata na fóru
- Střešní box do T drážky 12.14. 18:30 - Kubka Palma
- GWM STEED 7 12.14. 16:47 - Carrert93
- BMW Divize 12.14. 14:07 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 13:17 - pavproch
- whitelist & blacklist 12.14. 13:12 - pavproch
- IT poradna 12.14. 13:07 - pavproch
- Onboard videa 12.14. 12:25 - brnenska.odchytova
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
