Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video)

Že policii nelze ujet? Není to tak docela pravda, jen je třeba za správných okolností zvolit správné řešení, jako to udělal tento Rus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video)

9.7.2016 | Petr Miler | 7 příspěvků

Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že policii nelze ujet? Není to tak docela pravda, jen je třeba za správných okolností zvolit správné řešení, jako to udělal tento Rus.

Někteří říkají, že policii nelze ujet, pokud se vás na silnici snaží zastavit. Videa, která z podobných situací vídáme, to dosvědčují - však naposledy byl takový řidič dostižen, i když se na honičku s policií připravil. Jenže to je „policejní tvorba” a v jejím rámci se sotva kdy dočkáme záběrů toho, jak policisté v podobné situaci kapitulují a s nepořízenou se vracejí pro koblihy na služebnu. To ale neznamená, že se takové věci nedějí a že se je také občas nepodaří natočit na kameru, která není v moci policie.

Pochopitelně, policisté mají v takových situacích spoustu výhod už proto není moudré snažit se jim zmizet. Však pokud zrovna neujíždíte od masové vraždy, můžete si samotným pokusem ujet policii jedině přitížit, ať už v jakémkoli smyslu tohoto slova. Přesto to někteří zkouší a některým se skutečně ujet povede. Musí být ale dost drzí, důvtipní a mít také trochu štěstí.

V minulosti jsme viděli třeba amerického motorkáře, který využil možností svého chopperu a vzal to obchodním domem. Dnešní situace je vlastně podobná, i když obchodnímu domu jsou zachycené reálie na hony vzdáleny - jde o ruský venkov, na kterém po chvíli zjeví off-road následovaný houkajícím policejním vozem. A nedá se říci, že by se jeden druhému připletl do cesty náhodou.

Ten off-road se v tu chvíli snaží ujet policejní hlídce po silnici, ale v UAZu-469 se mu to moc dobře nedaří. Za jedním z domů ho ale napadne, že by to mohl zkusit mimo ni, a tak se vydá nejprve do polí a pak i do kopců. V první chvíli mu policie bez potíží stačí, neb ani ona nejede zrovna v terénně neschopném voze - jde o UAZ-452 zvaný Buchanka, který s oním off-roadem sdílí velkou část techniky. Pořád je to ale pro náročný terén méně vhodné auto, a tak poté, co dojde na skutečně strmé stoupání v nepříliš probádaném terénu, kapitulují a nechají druhého zmizet v horách.

Nevíme, jestli je tento recept ještě někdy použitelný, pro jistotu bychom jej nezkoušeli. Ale až vám někdo bude říkat, že se policii ujet nedá, můžete mu ukázat toto video - možné to zkrátka je. Někteří tedy namítají, že je to celé jen na oko a vyloučit to pochopitelně nelze. Ale také to mohou tvrdit ti, co se podobným koncem nechtějí chlubit. Ostatně, i kdyby to náhodou autentické nebylo, třeba i proto, že oba tyto UAZy by si v terénu mohly stačit, pokud by policie jela v typické české Octavii, skončily by s ní možná ještě o něco dříve...


Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 1 - Jak ujet policii Rusko video 01Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 2 - Jak ujet policii Rusko video 02Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 3 - Jak ujet policii Rusko video 03Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 4 - Jak ujet policii Rusko video 04Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 5 - Jak ujet policii Rusko video 05Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 6 - Jak ujet policii Rusko video 06Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 7 - Jak ujet policii Rusko video 07Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 8 - Jak ujet policii Rusko video 08Jak ujet policii? Rus vám ukáže cestu, doslova (video) - 9 - Jak ujet policii Rusko video 09
Jestli si policisté na závěr své akce pustili píseň „Už mizí pryč je Hanka”, zdroje nezmiňují

Petr Miler

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.