K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů?

Pokud patříte mezi ty, kteří Saaby milují a nedovedou si představit život za volantem jiného auta, můžete se inspirovat „přeběhlictvím” jiných saabistů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů?

4.9.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud patříte mezi ty, kteří Saaby milují a nedovedou si představit život za volantem jiného auta, můžete se inspirovat „přeběhlictvím” jiných saabistů.

Protože původní Saab skončil, nový majitel zbytků firmy bude vyrábět nesmysly a možní ideoví nástupci některých posledních švédských modelů toto jméno neponesou, vyvstává nerudovská otázka: „Kam s nimi?” V tomto případě míněná ve smyslu: „Do jakých aut přesedlají dosavadní majitelé Saabů?” Samozřejmě, spousta z nich si své vozy ještě nějakou chvíli ponechá, někteří už ale výměnu provést museli a jiné stejný krok ještě čeká. U nás bychom se z mnoha důvodů po odpovědi pídili marně, v Americe se ale podobným statistkám věnují rádi a jednu takovou dal dohromady Bashar Cholag z agentury Polk.

Její podstatou je zjištění, za jaká auta vyměnili předchozí majitelé Saabů své čtyřkolé miláčky v letech 2010 a 2011, tedy v době, kdy se Saab poroučel k zemi a později až pod pod zem. Více než tisíc slov řekne pohled do přiložené tabulky, ze které vyplývá, že dosavadní saabisté rozhodně nemají jednu alternatvní značku, pod jejíž křídla by hromadně mířili.

Některá z nich ale musí být tou nejpopulárnější a v tomto případě je to Honda. Jen těsně ji následuje Volkswagen a pokud byste v popředí čekali trochu prestižnější výrobce, pak vás zřejmě uspokojí až Audi na místě třetím, BMW na sedmém nebo Mercedes na desátém. Nezafungoval evidentně ani nějaký „švédský patriotismus” (Volvo je jedenácté), to kdyžtak lidé stále ctili někdejší příslušnost Saabu ke koncernu GM a dosti houfně zamířili k Chevroletu (místo páté).

V každém případě je ale tabulka vyrovnaná, na první místo stačilo získání 7 % někdejších majitelů Saabu, na poslední viditelné patnácté pak byla pořád třeba polovina této cifry.

Ale samozřejmě, je to americká statistika, u nás by mohla podobná tabulka vypadat jinak. A tak nám prosím řekněte: pokud patříte mezi bývalé kupce Saabů, k jaké značce jste přešli nebo o jaké uvažujete?


K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 1 - Saab majitele presuny jine znacky 01
Nedá se říci, že by američtí saabisté mocně prahli po jiné značce. Pokud to ale nějaká je, pak je to Honda

K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 2 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 01K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 3 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 03K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 4 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 08
K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 5 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 13K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 6 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 16K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 7 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 26
K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 8 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 28K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 9 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 30K jakým značkám přešli dřívější majitelé Saabů? - 10 - Test Saab 9-5 20T XWD Aero 36
Poslední 9-5 už nebyla tak specifická jako některé starší modely značky, pořád ale nabízela leccos, co jiná auta nikoli

Zdroj: Polk

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše