Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kia Cee'd 2016: facelift nachytán při testech na Ringu, změny budou nemalé (video)
14.5.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Korejský hatchback zřejmě dostane ve verzi GT nový dvouspojkový automat. Kromě toho by mohl posílit motor, změn se dočká i podvozek.
O modernizované verzi korejského bestselleru jsme naposledy hovořili v lednu, kdy světlo světa spatřily první informace a snímky zakamuflovaného exempláře. Ten se pod ochrannou plachtu skryl od hlavy až k patě, což jen naznačuje, že dočkat bychom se měli radikální změny designu. To ovšem Kia víceméně popřela a dodala, že modifikace se budou týkat hlavně mechaniky. Toto prohlášení nám ovšem až tak nesedí, přeci jen facelifty se většinou prohánějí pouze s nánosem fólie v těch místech, kde skutečně dojde ke změně.
Danou záležitost ale nyní nechme stranou, přeci jen k rozhřešení dojde již zanedlouho. Modernizace modelu Cee'd bude totiž odhalena v srpnu, výstavně pak má debutovat o měsíc později na motor show ve Frankfurtu. Kromě standardního provedení bychom v hesenské metropoli měli očekávat i verzi GT, která byla momentálně nachytána na Nürburgringu. Ač přitom používá základní karoserii, prozradily ji sedadla Recaro a plnohodnotná ochranná klec.
S faceliftem tohoto provedení by přitom měla dorazit i nová dvouspojková automatická převodovka, která citelným způsobem rozšíří nabídku. Aktuálně je totiž Kia Cee'd GT k mání pouze s manuálem. V obou případech pak dojde ke spojení s 1,6litrovým přeplňovaným motorem GDi-T, který možná oproti stávajícím 204 koním a 265 Newtonmetrům nepatrně posílí. Zrychlení z klidu na stovku by se tak mohlo odehrát za kratší dobu než za 7,7 sekundy.
Mimo to by Korejci mohli přijít i s jistými zásahy do nastavení podvozku. Z nových záběrů je totiž patrné, že testovací jezdci se na Severní smyčce rozhodně neflákají, ale naopak dávají pneumatikám jaksepatří zabrat. Nejlepší řidičská Kia všech dob by tak nově mohla být ještě působivější.
Zdroj: Worldcarfans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
včera„Není mezera, do které bych se nevešel.” Řidič natočil, jak se dá proplétat dopravní zácpou, klaustrofobiky z toho trefí
15.6.2025Unikla data o skutečné spotřebě a ceně brutálního Mustangu GTD, bankovní účet vám zruinuje hned dvakrát
12.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Na Pannonia Ringu pokračovalo MS Side včera 15:40
- Indian Rider Fest: 19.-22. 6. 2025 Lipno nad Vltavou včera 08:00
- V Misanu zemřel traťový komisař na infarkt 15.6.2025
- Toprakův misanský hattrick 15.6.2025
- Vítězství čínského Kove, 19. Svoboda, 20. Novotný 15.6.2025
Nejnovější články
Ukázalo se, že klimatické kampaně vlád jsou jen vyhozené peníze, na chování lidí nemají žádný vliv
před 2 hodinamiBugatti chtělo po zákazníkovi 331 tisíc Kč za opravu malého ovladače, nakonec si ho sám spravil díly za 26 korun
před 10 hodinamiTesla po 13 letech prodeje opět jen faceliftovala Model S a s ním i X, největší „inovací” je zvýšení cen
včeraCeny aut vzrostly za pět let o krutých 40 procent, říká studie. Nevadí to jen u těch, která začínala nízko
včeraNová nejlevnější Lada prošla crash testem. 84 interních zkoušek skončilo na jedničku, toto byl ten 85.
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 06.16. 21:07 - Truck Daškam
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.16. 21:01 - Truck Daškam
- Jednostopé okénko 06.16. 19:48 - řidičBOB
- BMW Divize 06.16. 18:15 - jerry
- IT poradna 06.16. 17:36 - petr_riha
- OBD diag pro moje brmbrmbrm 06.16. 17:23 - pavproch
- kola e89+Tiguan+Scout 06.16. 14:30 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 06.16. 09:56 - pavproch