Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu

Je to díky bohu komické, stačilo ale málo a vše mohlo dopadnout tragicky. Takto se můžeme jen podivovat nad tím, jak se kolu v takovém kalupu „povedlo” trefit zvonek na zápraží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu

27.8.2020 | Petr Miler

Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu

/

Foto: ViralHog@Youtube

Je to díky bohu komické, stačilo ale málo a vše mohlo dopadnout tragicky. Takto se můžeme jen podivovat nad tím, jak se kolu v takovém kalupu „povedlo” trefit zvonek na zápraží.

Je to jedna z nepříliš častých, ale o to nebezpečnějších situací, které se na silnici odehrávají. Dílem různých okolností se čas od času některému z aut uvolní za jízdy kolo, které se následně stane bez většího přehánění smrtícím projektilem. Prakticky každý disk s pneumatikou dnes váží desítky kilogramů a pokud jde o kolo nákladního auta, jde ještě o násobně více. Vzhledem k jindy příhodnému, kulatému tvaru kola kladoucímu minimální odpor je pak taková věc schopna najít si cestu ve vysoké rychlosti prakticky kamkoli.

V horším případě je to nějaké auto v protisměru, poblíž jedoucí cyklista a nebo jdoucí chodec, v případě natočeném na bezpečnostní kameru u domu se ale naštěstí nic takového nestalo. Kouřící kolo i s pneumatikou se jako memento technického problému nějakého auta jedoucího po okresní silnici nedaleko domu (mohl to být ten naposledy projíždějící pick-up, ale spíše nikoli) vzalo doslova odnikud a přes trávník si to namířilo přímo ke dveřím.

Popisek videa zřejmě s ohledem na rychlost aut jedoucího po blízké silnici říká, že se trávníkem prohnalo v rychlosti 65 mph, tedy asi 105 km/h. Mohlo to být méně, ale každopádně to byl pořádný kalup, který jen připomíná, jak nebezpečná tahle věc mohla být. Sloup na verandě kolo přerazilo jako špejli a následně se zastavilo až o vchodové dveře. Kuriózně při tom zazvonilo na zvonek, to snad aby nepřehlédl, že přišlo na návštěvu...

A skutečně nepřehlédl. Po chvíli ven vyšel člověk, jehož gestikulace vydá za tisíc slov. Nejprve se rozhlédl okolo, jestli kolo nechybí některému z aut, pak ale pochopil, že je moc velké a také moc horké na to, aby z kteréhokoli spadlo. A tak se podíval nad sebe, jako by jej seslal bůh. Svým způsobem ano, ale z trochu jiného směru. Podívejte se na to a pokud možno dělejte maximum proto, aby se vám z auta za jízdy kolo nikdy neuvolnilo - i když to zde vedlo jen k pobavení a menším škodám, je to skutečně nebezpečná věc.


Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 1 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 01Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 2 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 02Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 3 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 03Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 4 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 04Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 5 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 05Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 6 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 06Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 7 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 07Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 8 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 08Kolo se ve 100 km/h uvolnilo z jedoucího auta a zazvonilo na nicnetušící obyvatele domu - 9 - Uvolnene kolo zazvonilo na dvere 09
Potenciálně tragická, ale v tomto případě naštěstí jen komická situace nastala v americké Pataskale poté, co okolojedoucímu autu za jízdy upadlo kolo. Foto: ViralHog@Youtube

Zdroj: ViralHog@Youtube přes Jalopnik

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše