Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
LaFerrari na ulici s prodlužovačkou „v okně” se jen tak nevidí. Proč to? (foto)
15.6.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italský supersport běžně na veřejnosti nepotkáme. Naprostou anomálií pak je, když jej jeho majitel na ulici rovnou dobíjí a okno jen přelepí páskou.
Jak jistě víte, na rozdíl od McLarenu P1 a Porsche 918 Spyder není Ferrari LaFerrari plug-in hybridem. Standardně tedy nenabízí jízdu čistě na elektrický motor a tím ani „bezemisní“ dojezd, primární účel elektrické očásti pohonu vyjadřuje zkratka KERS. Externí nabíjení tak u něj téměř dává smysl jen kvůli ochraně baterie.
Ta se u LaFerrari nesmí nikdy zcela vybít, protože jakmile se tak stane, musí vůz na nákladnou servisní prohlídku. Proto se všem majitelům doporučuje, aby v případě, že nechávají vůz stát bez pohybu déle než týden, akumulátory za pomoci stanice dodávané již ve standardu dobili. K tomu slouží zásuvka na pravém sloupku za dveřmi spolujezdce .
Člověk by ale předpokládal, že pokud už někdo chce někde dlouhodobě odstavit své LaFerrari a ještě ho u toho připojovat na nabíječku, těžko tak udělá v jedné z pařížských ulic. S ohledem na nepokoje panující ve francouzské metropoli bychom hybridní supersport za desítky milionů korun neponechali bez dozoru ani na sekundu, natož pak se šňůrou vedoucí do zástrčky.
Vše je ještě kurióznější z toho důvodu, že majitel - podle registrační značky zjevně ze Švýcarska - kvůli dobíjení ponechal pootevřené okno, jež následně pouze „uzavřel“ lepicí páskou. Výsledkem je tak na veřejnosti stojící dobíjející se LaFerrari, což je stav, který nejspíše již nikdy a nikým nebude zopakován. A to přesto, že aktuální zprávy zatím žádné vandalství nezmiňují.









Ferrari LaFerrari zjevně postávalo na pařížské ulici déle než týden. Právě tato nečinnost by totiž měla vysvětlovat onu prodlužovačku
Zdroj: AutoGespot
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Audi pro rok 2026 vážně chystá nový model s technikou, která byla zastaralá už v roce 2019
21.5.2026
Mercedes pořádně předvedl kompletně falešný zvuk svého nového sporťáku, připomíná to béčkové filmy z 80. let
21.5.2026
Čínské Ferrari za cenu Octavie se prohnalo po Severní smyčce Nürburgringu. A je rychlé, pořád ale nestačí na o 450 koní slabší kombík
20.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Tim Reeves/Melanie Farnier: Tourist Trophy pro ně skončila dříve, než začala 16:30
- Zdá se, že Brad Binder po roce 2026 opustí KTM: WorldSBK je možná volba 11:30
- Krátká zkušenost Štěpána Zudy z mistrovství světa v Mostě 10:00
- Tourist Trophy 2026: Prosadí se znovu favorité ? včera 16:00
- Valentino Rossi k Diggiovi: „Jsi si jistý, že nás chceš opustit?“ včera 10:00
Nejnovější články
Němci proklepli poslední tři generace VW Golf jako ojetiny, ten poslední vám opravdu nedoporučí
před 2 hodinami
Už i v USA podlehli kouzlu kódu E46. O docela obyčejné BMW řady 3 z roku 2003 se 100 tkm se v aukci strhla mela
před 4 hodinami
Falešný zvuk a falešné řazení už Hyundai nestačí, chystá i falešnou řadicí páku
před 5 hodinami
Nejsou Korejci jako Korejci. Tihle s faceliftem vrátili svému levnému velkému SUV tlačítka bez jakýchkoli řečí
před 7 hodinami
Nejslabší, ale také možná vůbec nejslavnější Citroën se vrátí. A není to kachna
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
