Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini Centenario Roadster budí pozornost a hřmí i při pomalé jízdě (video)
25.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italská novinka na trávnících v Monterey vedle pózování střihla i krátkou projížďku.
Čím více se díváme na nové Lamborghini Centenario Roadster, tím více propadáme jeho kouzlu. Je to možná paradoxní, neboť překrásný tento vůz vlastně ani není. Spíše bychom jej mohli přirovnat k modelu Countach v závěrečné fázi životního cyklu, kdy původně jednoduchou karoserii zdobilo takové množství spoilerů a průduchů, že jiné značky by s nimi zvládly ozdobit celé své portfolio.
To ovšem nic nemění na faktu, že Centenario, ať již jako Roadster nebo jako dříve odhalené kupé, budí pozornost kdekoliv, kde se jen objeví. Výjimkou nebyla ani letošní Concours d'Elegance v americkém Pebble Beach, kde otevřené provedení debutovalo. Logicky se tak kolem něj slétala odborná i laická veřejnost, které nezůstal utajen ani potenciál pohonné jednotky.
Na plný sprint 770 koní, které stovku zvládnou za pouhých 2,9 sekundy, sice nedošlo, nicméně jen samotné popojíždění vozu po trávnících v Monterey je působivým zážitkem. Dvanáctiválec o 6,5litrovém objemu totiž nikterak netlumí či neruší přeplňování či elektromotor, plně najevo tedy dává klasickou italskou serenádu. Zvláště pak při studeném startu.
Tyto okamžiky je přitom třeba vychutnat na maximum, neboť není příliš pravděpodobné, že se kupé či Roadster budou často ukazovat na veřejnosti. A zvláště pak na takových závodních okruzích. S ohledem na cenu, která měla zamířit nad dva miliony EUR (cca 54 mil. Kč), je totiž takřka jisté, že všech čtyřicet exemplářů skončí spíše v klimatizovaných garážích.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
23.3.2026
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Volha začala odhalovat svůj první moderní vůz, nepřipomíná vám něco? I pod kapotou je starý známý
20.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- Triumph Daytona 660 2026: s novým podvozkem a rychlořazením včera 13:53
- Další zastávkou je Austin včera 09:50
- Triumf Aprilie, vítězem Bezzecchi 22.3.2026
- Vítězem Moto2 Holgado, 15. Salač 22.3.2026
- Moto3 vyhrál Maximo Quiles 22.3.2026
Nejnovější články
Majitelé nabouraných elektromobilů platí za odtah v Německu až půl milionu, vyžadují zvláštní péči
před hodinou
Levný japonský soupeř Škody Fabia v bazarech okouzlí i kvalitou i výdrží, jen pozor na klasický japonský nešvar
před 7 hodinami
Tento muž říká, že Bugatti by bez něj už neexistovalo. A má pravdu, ale sešlo se to pro něj jako v pohádce
před 8 hodinami
Převratný vynález, který kdysi zabil rozmach elektromobilů, je starý už přes 100 let. Některá auta se bez něj přesto obešla ještě nedávno
před 10 hodinami
Číňané za 438 tisíc Kč prodávají silné pětimetrové luxusní auto se spotřebou 3,3 litru na 100 km
před 11 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 03.24. 22:33 - řidičBOB
- Onboard videa 03.24. 20:55 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 03.24. 20:35 - řidičBOB
- Rychlodotazy 03.24. 20:31 - Předseda
- Dříve M135i, nyní ///M2 03.24. 19:37 - Eda
- BMW Divize 03.24. 19:21 - Brus
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.24. 19:19 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 03.24. 10:51 - pavproch
