Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně

Lamborghini splnilo slib a svou oslavu stého výročí narození zakladatele firmy zopakovalo i v otevřeném provedení. A nedá se říci, že by šláplo vedle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně

20.8.2016 | Petr Miler | 2 příspěvky

Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně

/

Lamborghini splnilo slib a svou oslavu stého výročí narození zakladatele firmy zopakovalo i v otevřeném provedení. A nedá se říci, že by šláplo vedle.

Nemusíte mít paměť jako slon, abyste si vzpomněli na odhalení Lamborghini Centenario LP770-4, které se odehrálo letos na ženevském autosalonu. Bylo to kupé stvořené ve 20 exemplářích jako oslava stého výročí narození Ferruccia Lamborghiniho. Už měsíce před tímto odhalením se ale hovořilo o tom, že Centenaria vznikne také 20 kusů v provedení roadster. Nejprve se zdálo, že se obě verze představí hned v Ženevě, neboť obě měly být již loni prodané, odhalení otevřeného provedení si ale Italové schovali na léto.

Až nyní se tak můžeme podívat do světel stroji, který si celým jménem říká Lamborghini Centenario Roadster LP 770-4. Už z toho je zřejmé, že technika je stejná jako u kupé, ale to není nutně špatná věc. S 566 kW (770 koní) posazenými do 8 500 ot./min a 690 Nm v 5 500 ot./min, které dává motor 6,5 V12 původem z Aventadoru a Aventadoru SV je to vůbec nejsilnější silniční Lamborghini všech dob. Díky rozsáhlému použití karbonu navíc není vysloveně těžké (1 517 kg) a díky pohonu všech kol i rychlejší sekvenční převodovce zvládá akceleraci na stovku za 2,9 sekundy a maximální rychlost „přes 350 km/h”.

To jsme tak nějak čekali, co možná překvapí, je vzhled vozu. Tedy, je to pořád Centenario se všemi svými... kosmickými záhyby, oproti kupé se ale roadster zbavil poněkud pouťových žlutých linek všude možně a je vyveden ve světlejší barvě Argento Centenario. A vypadá podle nás nejen decentněji a uhlazeněji a hlavně lépe. Interiér je pak další variací na vnitřek Aventadoru, 11palcovým dotykovým displejem s Apple Carplay, výstupem dvěma kamer a telemetrie ovšem přinejmenším zaujme.

Od kupé se pak odlišuje ještě několika detaily, které se snaží o optimalizaci obtékání vzduchu okolo přece jen trochu jiné karoserie. Vidíme zajímavý detail nad opěrkami hlavy, modifikované je také tvarování čelního skla, trochu jinak je postavený i dufuzor a zajímavá je pochopitelně také aktivní aerodynamika - zadní přítlačné křídlo se dokáže v závislosti na okolnostech rozšířit až o 15 cm a změnit sklon o 15 stupňů.

Pokud byste o takový vůz měl zájem, má i svou cenu - 2 miliony Eur, tedy více jak 54 milionů Kč. Bohužel, peníze tady na koupi nestačí, alespoň ne teď, Italové kupé i roadster rozprodali věrným klientům značky už před více jak půlrokem. Podívat se na něj dosytosti v přiložené galerii ale můžete dle libosti a k dispozici je vám stále také jízdní video s kupé...


Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 1 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 01Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 2 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 02Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 3 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 03Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 4 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 04Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 5 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 05Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 6 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 06Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 7 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 07Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 8 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 08Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 9 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 09Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 10 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 10Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 11 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 11Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 12 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 12
Lamborghini Centenario Roadster na oficiálních...

Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 13 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 13Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 14 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 14Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 15 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 15Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 16 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 16Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 17 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 17Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 18 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 18Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 19 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 19Lamborghini Centenario Roadster je tu a vypadá lépe než kupé. Vyprodané je stejně - 20 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 20
...i živých fotkách zaujme oproti kupé přinejmenším uhlazenějším vzhledem

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše