Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini LP550-2 Spyder: zadokolka Valentino Balboni bude mít následovníka
7.11.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Než Lamborghini přijde s nástupce modelu Gallardo, ještě jednou využije platformu s extrahovaným pohonem předních kol a postaví na ní otevřený Spyder.
Dokážete ještě registrovat všechny ty edice, speciální série a extra provedení Lamborghini Gallardo? Od roku 2003, kdy byl tento vůz představen, vznikly vozy jako Spyder Performante, Superleggera, Blancpain, Bicolore, Nera, SE nebo naposledy na frankfurtském autosalonu Supertrofeo Stradale. Asi největší pozornost ale vzbudil vůz s názvem LP550-2 Valentino Balboni. Bylo to poprvé a zatím naposled, co Lamborghini u této typové řady opustilo pohon všech kol, aby vytvořilo stroj, který vzdal hold jejich testovacímu pilotovi.
Těžko říct, jaké byly náklady na vývoj, přenastavení elektroniky a úpravy konstrukce tohoto vozu, ale vznikla pouze velmi omezená 250kusové série, a tak můžeme minimálně předpokládat, že to pro Lamborghini nebyl moc velký výdělek. Teď se zadokolka dočká návratu v podobě typu LP550-2 Spyder. Italové to oficiálně nepotvrdili, takže tato informace je bez záruky, ale vícero známých médií se odvolává na své zdroje přímo v Sant'Agatě, které tuto zprávu berou jako hotovou věc.
Pokud se Lamborghini bude držet podobného časového rozestupu jako mezi představením Murciélaga a Aventadoru, na nástupce Gallarda má ještě dva roky. Do té doby ale firma potřebuje udržovat pozornost a jednou z věcí, která by to dokázala, by určitě byla varianta s pohonem zadních kol a proto LP550-2 Spyder s motorem 5,2 V10 o výkonu 550 koní dává smysl.






LP550-2 Spyder by mělo být něco jako LP 570-4 Spyder Performante, jen s výkonem sníženým na 550 koní a hmotnostní kompenzací v podobě pohonu zadních kol
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
včera
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
28.4.2026
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
28.4.2026
Nejnovější články
Ani Kaliforňané nekupují elektromobily, pokud jim je z velké části neplatí někdo jiný
před 8 hodinami
Číňané ukazují, co je to China Speed, hotový Freelander ukázali měsíc po konceptu i bez Land Roveru
před 10 hodinami
Podvodníci s pomocí AI vytváří téměř dokonalé iluze dealerství aut. Jeden muž jim za vůz poslal 1,6 milionu, nemá nic
před 11 hodinami
Jedno z nejošklivějších aut posledních let je stále větší propadák. Místo desítek tisíc lidí teď oslovuje 399 lidí měsíčně
včera
VW chce s novým Golfem navázat na jednu ze svých největších legend, jejích kvalit ale stěží dosáhne
včera
Živá témata na fóru
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 04.30. 00:22 - Eda
- S větrem ve vlasech.... 04.29. 13:37 - pavproch
- Bát se ještě "neprémiových" gum? 04.29. 10:24 - pavproch
- kamera do auta 04.29. 09:33 - delphin
- Pneu koutek 04.29. 09:29 - Truck Daškam
- Onboard videa 04.28. 21:26 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 04.28. 20:45 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 04.28. 19:51 - řidičBOB
