Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini Sesto Elemento se prý dočká výroby, ještě letos
5.5.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Jste stále uneseni loňským konceptem Sesto Elemento od Lamborghini? Pak pro vás máme zajímavé zvěsti - prý se ještě v tomto roce dostane do prodejů.
Od loňského představení konceptu Lamborghini Sesto Elemento kolují světem spekulace o možnosti jeho výroby, alespoň v omezeném počtu. Přece jen by se jednalo o naprosto výjimečný vůz, za který by řada sběratelů byla schopna zaplatit nehorázné částky. A to by se Lamborghini určitě líbilo.
Ačkoli automobilka takovou možnost sice nikdy nevyloučila, ale vždy Sesto Elemento prezentovala jen jako koncept naznačující vzhledové i technické směřování Lamborghini v dalších letech. Ostatně, již na novém Aventadoru se řada nápadů ze „šestého prvku” objevila. Přesto se nyní zdá, že by se takový vůz mohl výroby dočkat, a to ještě letos.
Svědčí o tom alespoň zprávy šířené německým magazínem Auto Motor und Sport. Podle něj již na letošním autosalonu ve Frankfurtu představí Italové vůz odpovídající svým pojetím konceptu Sesto Elemento. Měl by se dočkat velmi omezené výroby v počtu 10 až 20 kusů a cenovky přesahující 1,9 milionu Eur (cca 46 milionů Kč). Ke koupi by pak měl být ještě s koncem letošního roku.
Těžko říci, jak moc jsou tyto spekulace věrohodné, ale za výrobu vozu s výkonem 419 kW (570 koní) při hmotnosti pouze 999 kg bychom se určitě nezlobili. Již avizované zrychlení na 100 km/h jen za 2,5 sekundy stojí snad i za hřích a to zřejmě dává jen tušit, co se bude dít posléze. Další důvod těšit se na letošní Frankfurt...






Koncept Lamborghini Sesto Elemento
Zdroj: Auto Motor und Sport
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čínský elektromobil shořel na parkovišti po ujetí pouhých 1 000 km. Žár byl tak silný, že zapálil dalších sedm aut okolo
před 10 hodinami
73 tisíc jen za nové pneu? A každých 10 tisíc km znovu? Ženu zaskočilo, jak moc „žere gumy” její těžké ošklivé BMW
včera
Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil další nové Ferrari, stálo ho přes 90 milionů Kč
5.10.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Stellantis dokončil obrat jako nikdo jiný. Roky bazíroval na elektromobilech, teď nacpal přes 100 miliard do nové spalovací techniky
před 3 hodinami
Nová vrcholná Škoda Fabia si na speciál pro Monte Carlo jen hraje, i tak je to nejvíc, co si dnes můžeme přát
před 4 hodinami
Ferrari si postavilo zbrusu nový soukromý testovací okruh, fanoušky tím nejspíš ani trochu nepotěší
před 6 hodinami
Tesla odhalila své nové levné modely. Za docela malou slevu jim toho chybí víc, než by vám bylo milé
před 7 hodinami
Škoda se teď pokouší stavět atraktivitu elektrických aut na základě odporu k nim, to už je vrchol zoufalství
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
