Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování

Model ES sice v nabídce evropského zastoupení Lexusu nenajdeme, všude jinde ale patří mezi nejoblíbenější modely značky. Takto bude vypadat jeho šestá generace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování

22.2.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Model ES sice v nabídce evropského zastoupení Lexusu nenajdeme, všude jinde ale patří mezi nejoblíbenější modely značky. Takto bude vypadat jeho šestá generace.

Značka Lexus byla stvořena hlavně jako luxusní odnož Toyoty pro americký trh a i když je v posledních letech k nepřehlédnutí také na evropských kolbištích, stále si ponechává svá americká specifika. Jedním z nich je model ES, který je za oceánem aktuálně prodáván ve své páté generaci, představené již v roce 2006. Bylo tedy jasné, že příchod té šesté je na spadnutí. A nyní víme i to, jak bude vypadat.

Ačkoli jsme dosud hovořili hlavně o Spojených státech a sousedních zemích, níže přiložené snímky byly pořízeny v Číně. Také tam je totiž ES k mání a ač tím Američané možná budou uraženi, vůz s největší pravděpodobností oslaví svou premiéru právě „za velkou zdí”. Po stránce vzhledu se očividně inspiroval novým Lexusem GS, když zejména jeho příď je skoro totožná. Ale unifikace předních partií ve světě aut letí už nějaký ten pátek a z faceliftu modelu RX modelu RX je zjevné, že ani Lexus se tomuto trendu nebrání.

Díky drzému fotografovi si novinku můžeme prohlédnout i zevnitř, kde se - stejně jako zvenčí - jakékoli maskování omezuje na zakrytí pár nepodstatných detailů. Též v tomto případě je ovšem zjevná značná podobnost s interiérem nového „GéeSa”.

Žádné technické detaily zatím nemáme k dispozici, připomeňme však, že ES historicky stojí na základech Toyoty Camry a nepředpokládáme, že by se to s další generací mělo změnit. Očekávat tedy můžeme znovu pohon předních kol (jde o jedinou čistou předokolku Lexusu, pomineme-li SUV RX, která jí může být též) a pod kapotou benzinové šestiválce o objemu 2,5 a 3,5 litru. První zmíněné provedení je ostatně na snímcích k vidění.

Oficiální premiéru nového Lexusu ES můžeme očekávat každým týdnem, kdy a kde se odehraje ale dosud automobilka ani nenaznačila.


Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování - 1 - Lexus ES 2012 spy 01Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování - 2 - Lexus ES 2012 spy 02Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování - 3 - Lexus ES 2012 spy 03Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování - 4 - Lexus ES 2012 spy 04Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování - 5 - Lexus ES 2012 spy 05Lexus ES 2012: nová generace přistižena bez špetky maskování - 6 - Lexus ES 2012 spy 06
Déja-vu? Lexus ES byl modelu GS vždy trochu podobný, v šesté generaci ale bude takřka jeho klonem, akorát s poněkud jednodušší a levnější technikou

Foto: xcar.com.cn

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.