Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu

Tak trochu z ničeho nic se již po třech letech na trhu dočká faceliftu Lexus RX. Nabídne nejen inovovaný vzhled, ale i verzi F Sport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu

12.2.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tak trochu z ničeho nic se již po třech letech na trhu dočká faceliftu Lexus RX. Nabídne nejen inovovaný vzhled, ale i verzi F Sport.

Aktuální generace Lexusu RX se poprvé představila světu na sklonku roku 2008 a k nám si našla cestu na jaře 2009. Později jsme vám tento vůz blíže představili jak ve verzi RX 350, tak v hybridním provedení RX 450h a mohlo se zdát, že s touto sadou informací si alespoň do roku 2013 vystačíme. Nestane se tak, vůz ještě letos přijde na trh ve svém inovovaném provedení.

V případě japonských aut není relativně rychlý facelift ničím až tak výjimečným, přesto v případě Lexusu RX přichází dříve, než jsme čekali. Automobilka jej zatím oficiálně nepředstavila a nevíme zatím ani to, kdy má v úmyslu to učinit, únik části prodejního katalogu ale říká vše podstatné a zároveň i naznačuje, že formální debut musí být na spadnutí. A co tedy inovované provedení nabízí?

Není toho vůbec málo. Po stránce vzhledu je nejmarkantnější změna přídě, která svými liniemi následuje novou generaci Lexusu GS. Možná právě snaha sblížit vizuální pojetí klíčových modelů vedla Lexus k relativně rychlému faceliftu RX, který vedle nového GéeSa nepůsobil bůhvíjak svěže. Ale o tom už nespekulujme a držme se faktů - nově se bude snažit zaujmout přepracovaným nárazníkem, novými světly s LED pro denní svícení a především lichoběžníkovou maskou chladiče, která je pro poslední Lexusy typická.

Zbytek karoserie už se tak výrazně neodlišuje, ale když si dáte dohromady nové designy litých kol, upravenou paletu barev karoserie a nové zadní světlomety, vůz si s jeho dosavadním provedením ani tak nespletete.

Uvnitř je největší novinkou odlišný volant, další modifikace jsou více či méně typicky „faceliftové”. Nové možnosti obložení palubní desky a čalounění jsou jedny z nich, podobně lze hovořit i o nových možnostech příplatkové výbavy, z nichž víme třeba o novém informačně-zábavním systému pro cestující vzadu.

Po technické stránce se RX podle všeho nezměnilo. Pokud by se vám to po pročtení katalogu nezdálo, pak vězte, že verze RX 270 byla v nabídce už dříve, ale jen pro japonský trh, pro nějž je určena i přiložená oscanovaná brožurka.

Nakonec zřejmě největší novinkou je doplnění nabídky RX o verzi F Sport. Toto SUV se sice v žádné skutečné verzi F nenabízí, ale podobný stav Lexusu už pár let nebrání pouze vizuálně se odlišující provedení F Sport nabízet. V případě RX je vzhled inspirován opět hlavně stejně laděným modelem GS a poznáte jej tak na první pohled podle přepracované přídě s maskou chladiče s tvary včelí plástve a novým nárazníkem, hlavními světlomety s černými „parabolami” (zkrátka vším kolem světelných zdrojů) a specifických kol z lehkých slitin.

Uvnitř pak variantu F Sport definuje zvláštní volant, sportovní sedadla, specifické obložení palubní desky a hliníkové nášlapy pedálů. Po technické stránce by se měl vyznačovat upraveným naladěním podvozku, ale s jistotou to zatím říci nemůžeme.

Pár drobností tedy odhalí až formální představení v následujících dnech či týdnech, žádné překvapení už ale dozajista nepřinese. Kdy by se faceliftované RX mohlo objevit na našem trhu je zatím předčasné předpovídat.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 1 - Lexus RX 2012 katalog unik 01Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 2 - Lexus RX 2012 katalog unik 02Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 3 - Lexus RX 2012 katalog unik 03Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 4 - Lexus RX 2012 katalog unik 04Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 5 - Lexus RX 2012 katalog unik 05Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 6 - Lexus RX 2012 katalog unik 06Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 7 - Lexus RX 2012 katalog unik 07Lexus RX 2012: facelift i verze F Sport odhaleny únikem katalogu - 8 - Lexus RX 2012 katalog unik 08
Scan katalogu není zrovna nejkvalitnější, to podstatné ale odhaluje zcela jasně

Zdroj: carview.co.jp před Carscoop

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.