Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla

Lexus ženevskou premiéru LFA v provedení Nürburgring avizoval již v první půli února, včera nám k vozu řekl více a uvolnil i desítky nových fotografií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla

24.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lexus ženevskou premiéru LFA v provedení Nürburgring avizoval již v první půli února, včera nám k vozu řekl více a uvolnil i desítky nových fotografií.

To nejpodstatnější okolo edice či paketu Nürburgring pro Lexus LFA jsme vám řekli již předminulý týden, a tak dnes doplníme především to nové.

Jak jsme zmínili, toto provedení přidá výkonu desetiválce o objemu 4,8 litru drobných 10 koní, čímž se celkový výkon zvyší na masivních 562 hřebců. Nepřekvapí ani upravené řízení automatické převodovky, které zkrátí čas potřebný pro řazení z 0,2 na 0,15 sekundy. Nové ovšem je, že tyto změny nic neudělají s dynamickými parametry vozu, který již ve standardním provedení zrychluje na stovku za 3,7 sekundy a dosáhne rychlosti nejvýše 325 km/h. Mimochodem, jak takové zrychlení vypadá si můžete prohlédnout na nedávno publikovaném videu.

Dále víme, že vůz se o 10 mm přiblížil k zemi a disponuje tužším zavěšením. Nová jsou též kola s pneumatikami s vyšší přilnavostí, jaké pneumatiky to přesně jsou ale výrobce nesdělil a z přiložených fotografií lze vyluštit pouze to, že jde o některý z typů Bridgestone Potenza.

Ačkoli vozu říkáme kvůli snímkům oranžový ďábel, k dispozici bude také v leskle či matně černém a bílém provedení, přičemž interiér zazáří černo-červeným, černo-fialovým (?) a nebo celočerným provedením. Vnitřek pak bude vždy opepřen karbonovou středovou konzolí a výplněmi dveří, z uhlíkových vláken budou též skořepinová sedadla čalouněná alcantarou.


Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 1 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 01Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 2 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 02Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 3 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 03Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 4 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 04Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 5 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 05Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 6 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 06Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 7 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 07Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 8 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 08Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 9 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 09Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 10 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 10Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 11 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 11Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 12 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 12Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 13 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 13Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 14 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 14Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 15 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 15Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 16 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 16Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 17 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 17Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 18 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 18Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 19 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 19Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 20 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 20Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 21 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 21Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 22 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 22
Lexus LFA Nürburgring Edition na všech dosud zveřejněných snímcích

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše