Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla

Lexus ženevskou premiéru LFA v provedení Nürburgring avizoval již v první půli února, včera nám k vozu řekl více a uvolnil i desítky nových fotografií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla

24.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lexus ženevskou premiéru LFA v provedení Nürburgring avizoval již v první půli února, včera nám k vozu řekl více a uvolnil i desítky nových fotografií.

To nejpodstatnější okolo edice či paketu Nürburgring pro Lexus LFA jsme vám řekli již předminulý týden, a tak dnes doplníme především to nové.

Jak jsme zmínili, toto provedení přidá výkonu desetiválce o objemu 4,8 litru drobných 10 koní, čímž se celkový výkon zvyší na masivních 562 hřebců. Nepřekvapí ani upravené řízení automatické převodovky, které zkrátí čas potřebný pro řazení z 0,2 na 0,15 sekundy. Nové ovšem je, že tyto změny nic neudělají s dynamickými parametry vozu, který již ve standardním provedení zrychluje na stovku za 3,7 sekundy a dosáhne rychlosti nejvýše 325 km/h. Mimochodem, jak takové zrychlení vypadá si můžete prohlédnout na nedávno publikovaném videu.

Dále víme, že vůz se o 10 mm přiblížil k zemi a disponuje tužším zavěšením. Nová jsou též kola s pneumatikami s vyšší přilnavostí, jaké pneumatiky to přesně jsou ale výrobce nesdělil a z přiložených fotografií lze vyluštit pouze to, že jde o některý z typů Bridgestone Potenza.

Ačkoli vozu říkáme kvůli snímkům oranžový ďábel, k dispozici bude také v leskle či matně černém a bílém provedení, přičemž interiér zazáří černo-červeným, černo-fialovým (?) a nebo celočerným provedením. Vnitřek pak bude vždy opepřen karbonovou středovou konzolí a výplněmi dveří, z uhlíkových vláken budou též skořepinová sedadla čalouněná alcantarou.


Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 1 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 01Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 2 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 02Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 3 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 03Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 4 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 04Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 5 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 05Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 6 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 06Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 7 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 07Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 8 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 08Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 9 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 09Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 10 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 10Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 11 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 11Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 12 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 12Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 13 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 13Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 14 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 14Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 15 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 15Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 16 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 16Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 17 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 17Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 18 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 18Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 19 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 19Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 20 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 20Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 21 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 21Lexus LFA Nürburgring Edition: nové detaily a snímky oranžového ďábla - 22 - Lexus LFA Nürburgring paket nove 22
Lexus LFA Nürburgring Edition na všech dosud zveřejněných snímcích

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše