Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě

Prvnímu zákazníkovi v Evropě byl předán Lexus LFA s paketem Nürburgring. Britský zájemce si objednal vůz v oranžovém laku s černým interiérem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě

13.4.2012 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek

Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Prvnímu zákazníkovi v Evropě byl předán Lexus LFA s paketem Nürburgring. Britský zájemce si objednal vůz v oranžovém laku s černým interiérem.

přes dobře rok víme, že Lexus LFA v úpravě Nürburgring Package oproti standardní variantě prošel úpravami zlepšujících jeho vlastnosti při jízdě na závodních okruzích. Mezi ty patří mj. přední spoiler z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny nebo pevné zadní křídlo pro zlepšení aerodynamických parametrů, vůz má dále podvozek upravený pro závodní okruhy, zvláštní kola nebo speciální pneumatiky s vysokými trakčními schopnostmi pro co nejlepší ovladatelnost a stabilitu ve vysokých rychlostech.

Oproti standardnímu provedení LFA, které nabízí 412 kW (560 k), LFA Nürburgring Package dále disponuje maximálním výkonem 420 kW (571 k) a upraveným řízením automatické převodovky. Díky provedeným úpravám dokáže LFA akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a dosahovat nejvyšší rychlosti 325 km/h, a to i přes zvýšený jízdní odpor daný výrazným nárůstem přítlačné síly.

LFA v úpravě Nürburgring Package je dostupný ve čtyřech barvách karoserie (matná černá, černá, bílá a oranžová) v kombinaci se třemi barevnými schématy interiéru (černá a červená, černá a nachová, nebo čistě černá). Všechny vozy jsou vybaveny středovou konzolí a obložením dveří z uhlíkových vláken, sportovní sedadla vyrobená z uhlíkových vláken jsou čalouněna alcantarou. Z omezené série LFA čítající pouhých 500 ks bude vyrobeno jen 50 vozů v úpravě Nürburgring Package, a tak jde o vskutku exkluzivní zboží.

Novým majitelům LFA v tomto provedení se zároveň dostane individuálního školení právě na Severní smyčce německého Nürburgringu pod vedením některého z hlavních instruktorů okruhu Nürburgring a současně obdrží roční permanentku pro jízdy při veřejných dnech na Nordschleife. Zde také japonská automobilka absolvovala 31. srpna 2011 výkonnostní testy s modelem LFA Nürburgring Package a zde také probíhala významná část vývoje tohoto vozu. Lexus LFA Nürburgring Package, za jehož volantem seděl závodní a testovací pilot LFA Akira Iida, dosáhl času 7:14,64.

První exemplář tohoto vozu určený pro evropský trh byl včera předán britskému zákazníkovi a právě na něj se můžete podívat na přiložených snímcích. Pokud byste zatoužili po podobném, připravte si osmimístnou částku v českých korunách. Za nižší zřejmě toto exkluzivní zboží jen tak k mání nebude.


Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě - 1 - LFAN LFAN2Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě - 2 - LFAN LFAN1Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě - 3 - LFAN LFAN4
Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě - 4 - LFAN LFAN5Lexus LFA Nürburgring Package dodán prvnímu zákazníkovi v Evropě - 5 - LFAN LFAN6
Britové mají Nürburgring rádi, a tak jim ani LFA ve stejnojmenném provedení není cizí

Jaroslav Vavera

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše