Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje?

Světlé čalounění bývá pro interiér auta zajímavým zpestřením, obvykle ale neskryje jediný flek. Elon Musk říká, že to v Tesle odolá i červenému vínu a jeden z majitelů se to rozhodl ověřit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje?

14.1.2019 | Mirek Mazal

Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje?

/

Světlé čalounění bývá pro interiér auta zajímavým zpestřením, obvykle ale neskryje jediný flek. Elon Musk říká, že to v Tesle odolá i červenému vínu a jeden z majitelů se to rozhodl ověřit.

Tesla Model 3 disponuje minimem příplatkových prvků, jedním z nich je ale možnost vybavit interiér sněhobílým čalouněním sedadel a některých dalších prvků místo standardního černého. Je to na pohled vítané zpestření jinak dosti strohé kabiny, ale kdo někdy používal vůz vybavený světlou kůží nebo nedej bože látkou potvrdí, že jde o sice krásnou, ale velmi nepraktickou záležitost. Problémem je v jejím případě špína, která i na béžovém čalounění snadno ulpí a těžko se jí zbavuje. To bílé pak vypadá jak zhmotnělá noční můra.

Elon Musk ale tvrdí, že zářivě bílá varianta není jen vizuálně atraktivnější, má být spolehlivě odolná proti znečištění. Na Twitteru svého času dokonce řekl, že bílé čalounění můžete klidně polít červeným vínem a nic se mu nestane. Většina lidí se spokojila s jeho slovy, jeden z čínských majitelů vozu, Vincent Yu, ale tolik důvěry neměl. A tak vzal kameru a před ní nastoupil s otevřenou lahví červeného vína. Co následovalo, si už dokážete domyslet.

Majitel jen měsíc starého elektromobilu bez okolků polil sedačku alkoholem, který procvičí každou chuťovou buňku, ale spolehlivě zaleze do každé tkaniny. Rozlité víno ale před kamerou jen steklo po sedadle spolujezdce a vytvořilo na něm pár menších červených louži. V tu chvíli se dostavil syn Vincenta, který byl připraven na úklid více či méně zaneřáděného sedáku. Pomocník se však moc nenadřel, protože utěrkami snadno setřel každou kapku a za pár minut nebylo po simulované nehodě ani památky.

Tesla předvedla vítané přednosti příplatkové výbavy interiéru, tohle čalounění musí být vážně z výjimečného materiálu. Rozlité tekutiny patří k životu a bez nešikovných pasažérů by zaměstnanci čistících firem neměli náplň práce. Resistentní potahy uvítají například rodiče malých dětí, následky přepravy žíznivých potomků bývají dramatické. Dražší verze Modelu 3 tímto povedeným pokusem prokázala vysokou odolnost, i když na první pohled vypadá jako ta nejzranitelnější.


Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 1 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 01Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 2 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 02Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 3 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 03Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 4 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 04Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 5 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 05
Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 6 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 06Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 7 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 07Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 8 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 08Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 9 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 09Majitel Tesly zkusil polít její bílé čalounění červeným vínem. Vydrží, co Musk slibuje? - 10 - Tesla Model 3 odolne sedacky proti tekutinam 10
Sedačky Tesly Model 3 dovedou zabránit vzniku skvrn. Názorným příkladem je rozlité červené víno

Zdroj: Vincent Yu@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše