Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí

Jen málokterý z majitelů Veyronu dovolil vozu okusit sníh v jakékoli podobě, natož pak tímto způsobem. Ledové řádění poznalo i Lamborghini, neobvyklé pluhy byly rázem dva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí

22.1.2020 | Mirek Mazal

Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jen málokterý z majitelů Veyronu dovolil vozu okusit sníh v jakékoli podobě, natož pak tímto způsobem. Ledové řádění poznalo i Lamborghini, neobvyklé pluhy byly rázem dva.

Majitelé supersportovních aut v těchto měsících obvykle chodí zdravit své stroje leda do suchých garáží na hony vzdálených od agresivních solí silničních posypů. Vlastníci nejrychlejších aut planety jen výjimečně používají drahé vozy celoročně, pokud nepobývají teplých krajinách zbavených zimních plískanic.

Raritní vozy značky Bugatti jsou sice stavěny na všechna roční období, přesto by zřejmě nebyl problém spočítat troufalé vlastníky Veyronu, kteří kdy prověřili chování více než tisíce koní na sněhu, prsty jedné ruky. Každý z 450 vyrobených kusů ale používá pohon 4x4 s mezinápravovou spojkou Haldex, což je samo o sobě dobrým předpokladem, aby auto i v takových podmínkách fungovalo.

Jedinečnou možnost vidět Veyron pod oblaky zvířených vloček přichystal muž, který nedávno pro svou půjčovnu výjimečných koupil a vlastnoručně opravil nejlevnější Bugatti na světě. S auty zachází obecně dost neobvyklým způsobem, což lze říci také o Jamesovi známém spíše pod přezdívkou The Stradman, který se přidal s Lamborghini Aventador. Ani on nepatří zrovna mezi ty, kteří by svá auta jen leštili v přítmí.

Rozzuřený býk si také užil sněhu, který je mu běžně cizí. Aventador má rovněž poháněné obě nápravy přes Haldex, proto se vyřádil s efektním protáčením všech kol. Ještě větší kuriozita je ovšem rudý Veyron běsnící po kluzkém parkovišti s vytočeným šestnáctiválcem. Rány omezovače W16 měly hned jinou akustiku v prostředí plném měkkého poprašku.

Bugatti, které možná bylo tím nejlevnějším na světě, ale pořád má cenu minimálně 20 milionů Kč, se na chvíli stalo i pluhem či tažným vozem pro odvážného lyžaře. Podívejte se na to všechno sami, jsou to v případě auta schopného upalovat rychlostí přes 400 km/h vskutku neobvyklé scenérie.


Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 1 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 01Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 2 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 02Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 3 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 03Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 4 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 04Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 5 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 05Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 6 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 06Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 7 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 07Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 8 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 08Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 9 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 09Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 10 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 10Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 11 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 11Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 12 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 12Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 13 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 13Majitel Bugatti Veyron zkusil použít auto za 20 milionů jako sněžný pluh, to se nevidí - 14 - Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador na snehu 14
Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador v roli sněhových pluhů se opravdu nevidí

Zdroj: Royalty Exotic Cars@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.