Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk

Maserati připravilo pro model GranTurismo S Automatic příplatkový Sport Pack, který z vozu udělá o něco ostřejší náčiní. K mání zatím bude jen ve Velké Británii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk

4.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Maserati připravilo pro model GranTurismo S Automatic příplatkový Sport Pack, který z vozu udělá o něco ostřejší náčiní. K mání zatím bude jen ve Velké Británii.

Už když jsme v roce 2008 testovali tehdy nové Maserati GranTurismo, došli jsme k závěru, že automatická převodovka je jednou z jeho slabin. Později proto automobilka přišla s GranTurismem S, které bylo k mání pouze s převodovkou přímo řazenou, jenže neuběhl ani půlrok a GranTurismo S Automatic vrátilo vozu tuto slabinu zpátky.

Alespoň britské zastoupení značky si je vědomo, že fungování automatu zejména k modelu S příliš nepasuje, a tak tamním zákazníkům nabízí tzv. Sport Pack, jehož hlavním přínosem je přeprogramované řízení automatu, jenž má díky tomu nabídnout citelně rychlejší změny rychlostních převodů.

Aby nešlo jen o jakýsi chiptuning, přidává v rámci tohoto balíčku Maserati UK do party i jiný výfukový systém pro „ještě bohatší zvukový projev” díky trvale otevřeným klapkám v režimu Sport a několik vzhledových drobností. Jde zejména o „křidélka” na předním nárazníku a boční prahy lakované v barvě karoserie, černě zbarvenou masku chladiče a výdechy chladícího vzduchu v předních blatnících, hlavní světlomety s černým pozadím, malý spojlerek na víku kufru a oválné koncovky výfuku. Působivá kola s designem nesoucím obchodní označení Grigio Mercury Neptune se zdají být nedotčena.

Jestliže vás tato nabídka zaujala, připravte si k ceně GranTurisma S Automatic ještě tučných 3 840 liber (cca 107 tisíc Kč). Jak jsme ale již zmínili, nabídka je zatím dostupná pouze pro britské zákazníky. Zda bude rozšířena i na další trhy zřejmě napoví její úspěch ve Velké Británii.


Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk - 1 - Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack 01Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk - 2 - Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack 02Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk - 3 - Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack 03Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk - 4 - Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack 04Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk - 5 - Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack 05Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack: rychlejší převodovka, hlučnější výfuk - 6 - Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack 06
Maserati GranTurismo S Automatic Sport Pack

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše