Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video

Už od prvních testů modelu GranTurismo se ozývaly hlasy, že je až příliš civilní a umírněné. Zdá se, že pánové v Maserati to nepřeslechli a rok po uvedení základního modelu přivedli na svět sportovněji zaměřené GranTurismo S.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video

22.6.2008 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek

Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už od prvních testů modelu GranTurismo se ozývaly hlasy, že je až příliš civilní a umírněné. Zdá se, že pánové v Maserati to nepřeslechli a rok po uvedení základního modelu přivedli na svět sportovněji zaměřené GranTurismo S.

Maserati GranTurismo je nádherný představitel italské designové školy, který, byť jeho agresivní vzhled vyvolává sportovní očekávání, je svým naladěním ryze rychlý cestovní vůz. O tom jste se také mohli dočíst v našem testu. GranTurismo S, které bylo světu představeno na letošním jarním autosalonu v Ženevě, ale bude jiný šálek kávy.

Chybějící porci elánu dodá motor s o půl litru větším objemem (4,7 l), výkonem 450 koní při 7000 ot/min a krouticím momentem 490 Nm při 4750 ot/min, který má svůj původ u Alfy-Romeo 8C Competizione. Na něj navazuje dvouspojková převodovka MC-Shift, která nahradila 6° automat od ZF. Tato kombinace zkrátila dobu potřebnou pro zrychlení z 0 na 100 km/h na 4,9 s a zvýšila maximální rychlost na 290 km/h. Protože je převodovka umístěna u zadní nápravy (transaxle uspořádání), rozložení hmotnosti je 47:53% (49:51% u základního modelu).

O zpomalování se u GT S starají vysokovýkonné brzdy od firmy Brembo, které by měly být značně účinnější a odolnější proti fadingu. Automobilka tvrdí, že GT S zvládá zastavit z rychlosti 100 km/h za méně než 35 m. Přední disky jsou vyrobeny technologií dvojitého lití, které do jednoho dílu kombinuje hliníkové a železné části, což vylepšuje hmotnost a odvod tepla. Samotné šestipístkové brzdiče jsou také z hliníku. Podvozek dostal o 10% tužší stabilizátory a standardně se GT S dodává na 20" kolech.

Zvenku model S poznáte podle již zmíněných kol, výrazných prahových nástavců, spoileru na odtrhové hraně víka kufru a dvou velkých oválných koncovek výfuku (normální GT má 2 páry kulatých koncovek).

Všechny podrobnosti si můžete prohlédnout na jeho webové stránce. A také si tam můžete poskládat si své vlastní Maserati GranTurismo S.

Maserati GranTurismo S na oficiálním videuMaserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 1 - Maserati GranTurismo S 01Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 2 - Maserati GranTurismo S 03Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 3 - Maserati GranTurismo S 04Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 4 - Maserati GranTurismo S 05Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 5 - Maserati GranTurismo S 06Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 6 - Maserati GranTurismo S 07Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 7 - Maserati GranTurismo S 08Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 8 - Maserati GranTurismo S 09Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 9 - Maserati GranTurismo S 10Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 10 - Maserati GranTurismo S 11Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 11 - Maserati GranTurismo S 12Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 12 - Maserati GranTurismo S 13Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 13 - Maserati GranTurismo S 14Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 14 - Maserati GranTurismo S 15Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 15 - Maserati GranTurismo S 16Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 16 - Maserati GranTurismo S 17Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 17 - Maserati GranTurismo S 18Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 18 - Maserati GranTurismo S 19Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 19 - Maserati GranTurismo S 20Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 20 - Maserati GranTurismo S 21Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 21 - Maserati GranTurismo S 22Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 22 - Maserati GranTurismo S 23Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 23 - Maserati GranTurismo S 24Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 24 - Maserati GranTurismo S 25Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 25 - Maserati GranTurismo S 26Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 26 - Maserati GranTurismo S 27Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 27 - Maserati GranTurismo S 28Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 28 - Maserati GranTurismo S 29Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 29 - Maserati GranTurismo S 30Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 30 - Maserati GranTurismo S 31Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 31 - Maserati GranTurismo S 32Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 32 - Maserati GranTurismo S 33Maserati GranTurismo S: velká fotogalerie a video - 33 - Maserati GranTurismo S 34

Mirek Brokeš

Diskuze Přidat příspěvek