Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mazzanti Evantra má nakonec 751 koní, takhle to vypadá, když řádí v horách (video)
7.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italské kupé dostalo motor 7,0 V8, přesto váží jen 1 350 kg. Stovku tak zvládne pod 3 sekundy při cestě za maximálkou přes 360 km/h.
O automobilce Mazzanti jsme se poprvé zmiňovali již v roce 2011. V té době měl její první model Evantra pohánět 3,5litrový šestiválec, který by dorazil v atmosférickém nebo přeplňovaném provedení. Jak bylo ovšem oznámeno o rok později, Italové změnili plány a raději přesedlali na sedmilitrový osmiválec. Ten měl zadní kola zásobovat 700 koňmi, i tato skutečnost se ale nyní ukázala být lichou. Místo toho tu máme ještě působivější technické parametry.
Atmosférická pohonná jednotka nakonec produkuje 751 koní a 860 Nm točivého momentu, přičemž o přenos výkonu se stará šestistupňový robotizovaný manuál (na přání je možné sáhnout také po klasickém automatu či polozávodní sekvenci). Pokud si přitom uvědomíme, že vůz váží pouhých 1 350 kilogramů, pak asi není překvapením, že zrychlení z klidu na stovku proběhne za méně než 3 sekundy. Nejvyšší rychlost pak překračuje 360 km/h.
Bezpečné zastavení kupátka s dveřmi otevírajícími se proti směru jízdy mají na starosti šestipístkové přední a čtyřpístkové zadní brzdy Brembo, které se skrývají za 20palcovými litými koly. Na přání je možné sáhnout po karbon-keramických kotoučích, v případě interiéru čalounění, dekorace a výbava závisí na jen fantazii a přáních klienta. Ročně má přitom vzniknout pouhých pět exemplářů, cena bude stanovena vždy individuálně. Nízká ale rozhodně nebude.
Firma Mazzanti Automobili již vyrobila minimálně dva kusy, které se ukazují na novém videu natočeném v toskánských horách. O působivé záběry není nouze, přičemž potenciál motoru jasně naznačuje ryk výfuku. Více vás již od shlédnutí nového kupé nebudeme zdržovat, závěrem tak jen dodáme, že zákazníci mohou k vozu objednat také sadu na míru padnoucích a s kabinou sladěných zavazadel.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Upravená specialita Ferrari s motorem V12 bez turba láká zvukem, ze kterého se vám rozklepou kolena
14.2.2026
V Itálii došlo za bílého dne k přepadení jako z filmu, zloději maskovaní za policisty zastavili dodávku s penězi a vyhodili ji do vzduchu
13.2.2026
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje v plné nahotě absurditu dnešní doby, i čtyřleté dítě přece musí chápat, o co tu jde
12.2.2026
Nejnovější články
Zní to absurdně, ale nakonec jsou to Číňané, kdo mění svět aut k lepšímu. Zakázali další várku nesmyslů moderních aut
před hodinou
Slavný výrobce brzd po dekádách v oboru končí, druhý bankrot v krátkém časovém sledu už neustál
před 3 hodinami
Automobilka, která bude prodávat už jen elektromobily, prosí tisíce majitelů svého prvního elektromobilu, aby ho neparkovali doma
před 4 hodinami
Někdo najel 411 tisíc km s autem, které se pro to hodí asi jako smoking na stavbu. Vypadá překvapivě fit a nestojí skoro nic
před 6 hodinami
Norský test reálného dojezdu elektromobilů ukázal masivní dopad chladného počasí na jejich použitelnost v zimě
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
