McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku

Britská novinka dostane do vínku světový unikát, displej se dvěma režimy. Kromě toho počítá s objemnějším motorem a 720 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku

2.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská novinka dostane do vínku světový unikát, displej se dvěma režimy. Kromě toho počítá s objemnějším motorem a 720 koňmi.

Ženevský autosalon již brzy otevře své brány, na svět se proto klube stále více novinek. Jednou z nadmíru očekávaných je nástupce McLarenu 650S, který měl dle spekulací nést označení 720S. Tyto zvěsti nyní potvrzuje nový uniknuvší snímek exteriéru, kde je odkaz na výkon přeplňovaného osmiválcového motoru jasně patrný. Pohonná jednotka přitom prošla upsizingem, namísto dosavadních 3,8 litrů tak nyní nabízí čtyřlitrový objem.

Kromě vyššího výkonu a objemnějšího motoru lze počítat také s agresivnějším vzhledem, který v zadních partiích profituje z úzkých diodových světlometů, obřího křídla, jenž funguje také jako vzduchová brzda, a výrazného difuzoru. Stran těchto změn se zdá, že McLaren 720S nabídne i vyšší praktičnost, neboť za přední sedadla by se mělo vejít více zavazadel.

Uvnitř pak britská novinka nabídne naprostý světový unikát, a sice sklopný digitální přístrojový štít. Ten ve standardním stavu zvaném Full Display odhaluje veškeré potřebné informace, v závislosti na zvoleném jízdním režimu Comfort, Sport či Track. Stačí však stisk tlačítka či přepnutí vozu do aktivního dynamického režimu, a štít se přesune do stavu Slim Display.

V té chvíli má řidič k dispozici pouze úzký displej, který zobrazuje otáčky, rychlost a zvolený zařazený stupeň. Další informace jsou pak spojené s osmipalcovou centrální obrazovkou, která je umístěna vertikálně a jenž umožňuje ovládání audio systému, multimédií, navigace či dalších prvků. S jejich nastavením si přitom může hrát i spolujezdec.

Bližší informace se dozvíme nejpozději v Ženevě, nyní tak jen dodáme, že již zmiňovaná pohonná jednotka zvládne zrychlení z klidu na 200 km/h za pouhých 7,8 sekundy. Čtvrtmíli McLaren 720S pokoří za 10,3 sekundy, nejvyšší rychlost zcela jistě přesáhne 300 km/h. Značka přitom dodává, že vůz bude produkovat o 50 procent vyšší přítlak než předchůdce.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 1 - McLaren 720S 2017 prvni oficialni foto 01McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 2 - McLaren P14 2017 prvni foto 02
Pohled na záď nového McLarenu odhaluje mj. jeho jméno, dřívější snímek prakticky všechno ostatní

McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 3 - mclaren f1 clinic 08McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 4 - McLaren F1 1993 05McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 5 - McLaren F1 69 prodej 07
Jeho dveře se otevírají jako u F1 - u McLarenu obecně nic mimořádného, úhel u 720S se tu ale zdá být větší než z 650S a spol., právě jako u F1

McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 6 - McLaren 720S 2017 prvni oficialni foto 02McLaren 720S odhalen na další uniklé fotce, uvnitř má sklopnou přístrojovku - 7 - McLaren 720S 2017 prvni oficialni foto 03
Uvnitř kupé 720S počítá se sklopným přístrojovým štítem

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše