Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
McLaren MP4-12C Spider: 625 skalpovaných koní poprvé v akci (videa)
13.7.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Britská malosériová značka McLaren nám chce po sérii fotek otevřené verze MP4-12C ukázat svůj nový Spider také v pohybu.
McLaren v souladu s většinou ostatních automobilek nevypouští data ke své novince najednou. Údaje, obrázky a cokoli dalšího je nutné dávkovat postupně, udržovat přitom permanentní zájem veřejnosti a šířit své jméno co nejdéle. Také proto se dvojice nových videosnímků objevila na oficiálním kanálu McLarenu na stránce Youtube až nyní, s více než týdenním opožděním.
První video není tolik záživné - pomocí velmi realistické počítačové vizualizace se můžete zblízka podívat na způsob sklápění pevné střechy, kterou elektrohydraulika dokáže ukrýt v prostoru za předními sedadly během sedmnácti sekund do rychlosti 30 km/h. Druhý krátký film zachycuje nový Spider v akci na okruhu a poté (podle tvrzení McLarenu) někde v kopcích Andalusie v jižním Španělsku.
Je pro pořádek připomínáme, že Spider s výkonem 625 koní technicky odpovídá kupé, jeho hmotnost se drobnými úpravami zvýšila pouze o 40 kg a na stovku vůz vypálí za stejných 3,1 sekundy. Kde otevřený model zaostává, to je akcelerace na 200 km/h, která Spideru trvá devět sekund, tedy o dvě desetiny vteřiny déle. Nejvyšší rychlost se snížila o 5 km/h, na 328 km/h.
McLaren přijímá objednávky už od této chvíle, dodávky vozu v přepočtu za 6,22 milionu korun začnou koncem roku.















Zůstane-li střecha nahoře, cestující můžou využít pro ni vyčleněný prostor o objemu 52 litru jako další mini-kufr
Zdroj: carscoop.blogspot.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 11 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejčtenější články
Číňané zkusili napodobit slavnou reklamu Land Roveru s vlastním off-roadem. Selhali tak, že se teď musí omlouvat celé zemi
14.11.2025
Bentley dalo kopačky hybridu a stvořilo své nejlehčí auto od roku 1940. Drsný stroj znovu vyvolává touhu
14.11.2025
Další test říká, že klíčové nové Audi je tak mizerné, že horší než jeho předchůdce je úplně ve všem
14.11.2025
Renesance osmiválců pokračuje. Firma, která chtěla úplně skončit se spalovacími motory, nacpala 20 miliard do nových V8
14.11.2025
Šéf BMW dál tvrdě kritizuje EU. Podle něj zabíjí místní autoprůmysl, i když BMW její tlak viditelně neškodí
14.11.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
