McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání

McLaren P1 v Americe, v Asii, ani na Středním východě si už nekoupíte, v Evropě ale podle informací automobilky ještě pár kusů ke koupi zbývá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání

30.8.2013 | Marek Bednář | 2 příspěvky

McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

McLaren P1 v Americe, v Asii, ani na Středním východě si už nekoupíte, v Evropě ale podle informací automobilky ještě pár kusů ke koupi zbývá.

Ačkoliv rozličné hypersporty často bývají vyprodány ještě před uvedením na trh, leckdy dokonce i před představením široké veřejnosti, McLaren P1 to štěstí neměl. I dnes platí, že si jej stále ještě můžete koupit, ale už jen v Evropě. V Asii, Americe a na Středním východě mají smůlu, pro tyto trhy už žádný nezbyl, přesto nelze očekávat, že by McLaren svou zbývající zásobu rozdělil do celého světa. Zbývající kusy tak nejspíše zůstanou i nadále vyhrazeny Evropě.

Prodeje P1 na každý pád nejdou tak rychle, jak si britský McLaren určitě přál. V květnu zbývalo ještě 125 aut, tedy asi třetina produkce. Evropské prodeje brzdí s největší pravděpodobností stále ještě přetrvávající ekonomická nejistota a vozu patrně nepomohlo ani to, že z Concorso d'Eleganza Villa d'Este před zraky potenciálních zákazníků neodjel po svých. Zatím se také neví, jak rychlý vlastně je, i když automobilka slibuje hory doly - Nordschleife má zdolat v čase pod sedm minut.

V USA prodejům naopak stále pomáhá image předchůdce, legendárního McLarenu F1 - jeden exemplář se nedávno v aukci prodal za rekordních 8,47 milionu dolarů, tedy zhruba 166 milionů korun. To pochopitelně zvedlo zájem bohatých Američanů o britskou novinku, neboť v ní tuší podobnou „investiční příležitost”.

Ze známých faktů se sluší dodat, že převážná většina zákazníků si svůj McLaren P1 nechala personalizovat po stránce vzhledu ve spolupráci s oddělení McLaren Special Operations, což vystřelilo průměrnou cenu ze základních 860 tisíc liber (cca 25,4 mil. Kč) nad milion (29,5 mil. Kč). Kolik vozů ještě zbývá ke koupi, není známo, víme jen to, že je jich „malý počet”.


McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 1 - McLaren P1 2013 bahrajn 01McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 2 - McLaren P1 2013 bahrajn 02McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 3 - McLaren P1 2013 bahrajn 03McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 4 - McLaren P1 2013 bahrajn 04McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 5 - McLaren P1 2013 bahrajn 05McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 6 - McLaren P1 2013 bahrajn 06McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 7 - McLaren P1 2013 bahrajn 07McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 8 - McLaren P1 2013 bahrajn 08McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 9 - McLaren P1 2013 bahrajn 09McLaren P1 je prý prakticky vyprodaný, v Evropě je ale stále k mání - 10 - McLaren P1 2013 bahrajn 10
McLaren P1 je např. v Bahrajnu již vyprodaný, v Evropě však ještě ne

Zdroj: Autocar

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše